Reklama

Reklama

Gilmour z Watersem razem na scenie. Wideo!

Do sieci trafiło amatorskie nagranie dokumentujące wspólny występ Davida Gilmoura i Rogera Watersa, filarów zespołu Pink Floyd. Mini koncert miał miejsce na początku lipca.

Był to charytatywny występ zorganizowany przez The Hoping Foundation na rzecz uchodźców z Palestyny. Muzykom udało się przełamać trwającą już całe dekady wzajemną niechęć. Poprzednio wystąpili razem podczas światowej imprezy Live 8 w 2005 roku i był to ostatni koncert Pink Floyd w składzie, który odnosił największe sukcesy. Wtedy jednak do przełamania lodów nie doszło. Panowie prawie w ogóle się do siebie nie odzywali, a jeśli już to czynili, to po to, by spierać się o setlistę.

Tym razem oglądamy już zupełnie inne obrazki - rockmani uśmiechają się do siebie, komplementują wzajemnie i wyraźnie cieszą się wspólnym graniem.

Roger Waters wyjawił, że z inicjatywą wspólnego występu wyszedł David Gilmour (to o tyle zaskakujące, że właśnie Gilmour do niedawna odrzucał wszystkie pojednawcze gesty Watersa).

Dwaj legendarni liderzy Pink Floyd wykonali cztery utwory: "To Know Him Is To Love Him" autorstwa Phila Spectora a także "Wish You Were Here", "Comfortably Numb" i "Another Brick In The Wall (Part 2)".

Panowie spotkają się na scenie ponownie podczas trasy "The Wall" Watersa - Gilmour zaśpiewa i zagra w utworze "Comfortably Numb".

Reklama

Zobacz wspólny występ Davida Gilmoura i Rogera Watersa:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koncert | amatorskie nagranie | Pink Floyd | Pink | wideo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama