Reklama

The Voice Of Poland

Reklama

"The Voice of Poland" na start: Kto zachwycił trenerów? [RELACJA]

Lanberry za Sylwię Grzeszczak, poza tym Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska oraz Tomson i Baron z grupy Afromental - ten skład trenerski ocenia uczestników 13. edycji "The Voice of Poland". Kto pojawił się w pierwszym odcinku muzycznego talent show TVP?

Lanberry za Sylwię Grzeszczak, poza tym Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska oraz Tomson i Baron z grupy Afromental - ten skład trenerski ocenia uczestników 13. edycji "The Voice of Poland". Kto pojawił się w pierwszym odcinku muzycznego talent show TVP?
Trenerzy 13. edycji "The Voice of Poland" w komplecie - od lewej: Tomson, Lanberry, Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska i Baron /AKPA

Mimo pojawiających się tradycyjnie plotek w składzie trenerskim "The Voice of Poland" pozostali nazywana "panią profesor" Justyna Steczkowska, Tomson z Baronem z grupy Afromental oraz Marek Piekarczyk, wieloletni wokalista TSA, legendy polskiego heavy metalu. Do zespołu trenerskiego dołączyła natomiast Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry (posłuchaj!). To kolejna próba odmłodzenia składu jury i przyciągnięcia młodszych widzów przed telewizory. Zastąpiła ona Sylwię Grzeszczak.

Reklama

"Prawie 10 lat temu poszłam do tego programu, bo bardzo chciałam, aby świat poznał moje muzyczne dzieci, niestety się nie udało, ale ja niezrażona porażką, z pewną determinacją i konsekwencją szłam w to dalej, no i wylądowałam tutaj" - mówiła Lanberry w "Pytaniu na Śniadanie".

"Będę [trenerem] trochę szalonym, spontanicznym przede wszystkim. Zależy mi naprawdę na tym, aby mój reakcje były autentyczne, bo co w sercu to na dłoni. Zostałam cudownie i ciepło przyjęta przez ekipę, więc róbmy to, działajmy, uruchomimy te lawinę i znajdziemy ten jeden głos" - podsumowała Lanberry.

"The Voice of Poland": Kim jest Lanberry?

Lanberry, a właściwie Małgorzata Uściłowska, to 35-letnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ma na koncie utwory: "Plan awaryjny", "Ostatni most" i "Piątek", które zdobyły sporą popularność w serwisie YouTube (miliony odsłon na YouTubie). Niewielu wie, ale to ona jest współautorką m.in. "Anyone I Want To Be" Roksany Węgiel, czy "Superhero" Viki Gabor. Oznacza to, że aż dwie piosenki, które współtworzyła, zwyciężyły na Eurowizji Junior.

Uściłowska wie, jak wygląda program od kuchni, bo sama próbowała w nim swoich sił - było to w trzeciej edycji, ale nie zawojowała w nim długo i odpadła na etapie przesłuchań w ciemno, gdyż nie odwrócił się żaden z trenerów (w składzie byli wówczas Marek Piekarczyk, Baron i Tomson, Edyta Górniak oraz Maria Sadowska). Zdaniem wielu, był to jeden z największych błędów tamtej odsłony.

W pierwszym odcinku nowej edycji zobaczyliśmy w pierwszej kolejności uczestników z Warszawy. Z wcześniejszych zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że w programie pojawią się m.in. Martin Rybczyński i Norbert Wronka.

Wokaliści zaprezentowali się na odmienionej, spektakularnej scenie muzycznego talent show. Program prowadzą Tomasz Kammel i Małgorzata Tomaszewska.

"The Voice of Poland": Kogo wybrała "marzycielka" Zosia Kurowska?

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Zosia Kurowska w przeboju "Nine Million Bicycles" Katie Melua (sprawdź!). "O jaki przyjemny głos" - mówiła Steczkowska o 29-letniej wokalistce. W pierwszej kolejności swój fotel odwróciła Lanberry, w jej ślady szybko poszli Tomson i Baron oraz Steczkowska, a w ostatniej chwili dołączył do niej Piekarczyk. Zosia zdecydowała się na Justynę Steczkowską jako swoją opiekunkę.

18-letnia Vanessa Siwy poza śpiewaniem zajmuje się tańcem dancehall, grą na akordeonie, malowaniem i bieganiem. W programie wykonała piosenkę "Man! I Feel Like a Woman" Shanii Twain, a do ostatniej chwili z wciśnięciem czerwonego guzika wyczekał Marek Piekarczyk. Lanberry poprosiła potem o fragment po polsku - nastolatka sięgnęła po utwór "Sutra" Sistars. "Masz piękny głos" - skomplementowała nowa trenerka.

Oliwia Skóra ma na koncie studia muzyczne w szkole BIMM w Londynie, postanowiła spróbować swoich sił w "The Voice of Poland". Przed trenerami i widzami zaśpiewała utwór "Szary świat" z repertuaru sanah i Kwiatu Jabłoni. "Za dużo tu nosa" - komentowała Lanberry. "Mijała się z dźwiękami wiele razy" - oceniła Justyna Steczkowska.

26-letnia Magdalena Górecka ("For You" duetu Liam Payne i Rita Ora) pochodzi ze Szczecinka, a do Warszawy przyjechała na studia. Rzutem na taśmę przekonała do siebie Tomsona i Barona oraz Lanberry. "Zajmuje się też pracą z innymi artystami, piszemy razem piosenki. Ja też uczę się od was wiele, dlatego zapraszam do siebie" - powiedziała Lanberry i to właśnie do niej trafiła uczestniczka.

"The Voice of Poland": Martin Rybczyński zachwycił wszystkich trenerów

Pierwszy z dwóch sobotnich odcinków zakończył Martin Rybczyński - urodził się w Austrii, ale jego rodzice pochodzą z Zakopanego. Uczestnik zaśpiewał przebój Stinga "Englishman In New York" (posłuchaj!). Pojawienie się uczestnika wywołało spore zamieszanie, a jego występ zachwycił wszystkich trenerów, którzy obrócili swoje fotele. Wokalista a capella wykonał też fragment "Karcmareckę" (po góralsku) i "Ring of Fire" Johnny'ego Casha.

"Chciałbym mieć takiego syna" - wyznał Marek Piekarczyk. "Ale jesteś niesamowity" - mówiła zachwycona Justyna Steczkowska. "Pogoda ducha, pasja do śpiewania, poczucie humoru, szczerość, przystojny - ciacho przecież" - podsumował występ Martina Baron.

29-latek trafił do drużyny Tomsona i Barona, którzy wcisnęli blokadę, nie pozwalając innym trenerów ściągnąć go swojej ekipy. Wzruszony Martin nie krył łez, które pomógł mu otrzeć Tomson.

W drugiej części pokazanej po reklamowej przerwie pojawili się uczestnicy z Wielkopolski. Daria Waleriańczyk to 27-letnia śpiewająca fryzjerka z Poznania, która dobrze się czuje w mocnych brzmieniach i elektronice, choć w programie zaśpiewała piosenkę "Sir Duke" Steviego Wondera (sprawdź!). Jako jedyna nie odwróciła się Justyna Steczkowska ("Zabrakło mi tego feelingu"). "Przyjemna, ciepła barwa głosu" - chwaliła Lanberry. "Jak przyjdziesz do nas, to ten feeling wydobędziemy" - podsumował Baron i to właśnie chłopaków z Afromental wybrała Daria.

"Ale głosisko" - stwierdził Baron w trakcie występu Julii Szarlińskiej. 16-latka wykonała utwór "How Long" Tove Lo przekonała do siebie Lanberry i Marka Piekarczyka. Nastolatka zdradziła, że jej ulubioną piosenką jest klasyk "At Last" Etty James i podczas tego utworu na scenie dołączyli do niej Tomson, Lanberry i Piekarczyk.

"Masz takie coś w sobie, taką determinację, wybieraj tylko sercem i jakby co, to jestem z tobą" - powiedział Marek Piekarczyk, czym przekonał do siebie 16-latkę.

31-letni Mateusz Kurdej rozpalił ogień na scenie w przeboju "Grace Kelly" z repertuaru Miki. "Skakałeś jak kangur po premierach australijskich" - mówił Baron, który razem z Baron w ostatniej chwili odwrócili swój fotel. Nieco wcześniej czerwony guzik wcisnął Marek Piekarczyk ("Pokazałbym z tobą Polsce te stare frywolne piosenki, a nie te hiphopowe bezeceństwa"). Mateusz ostatecznie wybrał duet z Afromental.

Karolina Pasieka sięgnęła po piosenkę "Idziesz ze mną" Dawida Kwiatkowskiego, trenera "The Voice Kids". 22-latka najbardziej liczyła na Marka Piekarczyka, jednak żaden z trenerów nie zdecydował się wcisnąć swojego przycisku.

24-letnia Magda Nawojska pochodzi z muzycznej rodziny (poza śpiewaniem gra na skrzypcach). Po zaledwie kilku taktach "Killing Me Softly" (w oryginale Lori Lieberman, później The Fugees) swój fotel odwróciła Lanberry, a wkrótce dołączyła do niej Justyna Steczkowska. "Wiedziałam, że opowiesz mi dobrą historię. Pokazałaś, że można inaczej i zinterpretowałaś to w smaczny sposób" - powiedziała Lanberry, jednak Magda postanowiła wybrać drużynę Justyny Steczkowskiej.

"The Voice of Poland": Kim jest Norbert Wronka?

Jako ostatni w sobotnim odcinku pojawił się 18-letni Norbert Wronka (posłuchaj!). Od sześciu lat nastolatek jest wolontariuszem w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski we Włoszakowicach, gdzie często organizuje podopiecznym recitale. W programie usłyszeliśmy historię jego siostry, która kilka lat temu wpadła pod samochód i z tego powodu musiała przerwać muzyczną karierę.

Nastolatek (za kulisami kciuki ściskała siostra) przekonał wszystkich trenerów - Lanberry i zapłakana Justyna Steczkowska aż pobiegły do niego, by go uściskać. Okazało się, że Lanberry zna go z mediów społecznościowych, gdzie trafiła na jego filmiki - na TikToku ma prawie 180 tys. fanów. Wszyscy trenerzy pojawili się u boku Norberta, by razem z nim jeszcze raz wykonać "Tears in Heaven" Erica Claptona. Nastolatek trafił do drużyny Lanberry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL