Reklama

The Voice Of Poland

Co słychać u zwycięzców "The Voice of Poland"?

Zwycięstwo w talent show Telewizji Polskiej dawało młodym wokalistom nowe możliwości, jednak nie zapewniało automatycznego podboju list przebojów. Jak przebiega dotychczasowa kariera triumfatorów "The Voice of Poland"?

Aleskandra Nizio pracuje nad debiutanckim singlem. Usłyszymy go jeszcze w tym roku

Damian Ukeje

Wokalista o nigeryjskich korzeniach przed "Voicem" pojawił się m.in. w "Szansie na sukces". Jednak dopiero Nergal zobaczył w nim ogromny talent i dał szansę zaistnieć. Współpraca charyzmatycznych artystów przyniosła bardzo dobre efekty. Ukeje wygrał program, pokonując po drodze m.in. Antka Smykiewicza, Rafała Brzozowskiego, Monikę Urlik i Mateusza Krautwursta. W 2013 roku ukazał się debiutancka płyta Ukeje pt. "Ukeje", a w 2016 roku do sprzedaży trafił drugi album artysty "ỤZỌ" (na niej znalazł się m.in. wspólny utwór z Sarsą). Damian wyprodukował również płytę Eweliny Lisowskiej "Ponad wszystko", a w plotkarskich mediach pojawiły się sugestie, że łączy ich coś więcej, niż tylko praca.

Reklama

Śpiewać zaczęła już w wieku 13 lat. W 2011 roku ukazała się jej płyta "Absurdustra-Próba Norwida" (wraz z Sikora Proniuk Duo). W 2013 roku pojawiła się natomiast w drugiej edycji "The Voice of Poland", gdzie trafiła do drużyny Marka Piekarczyka. Sikora pokonała w finale Natalię Nykiel, Dorotę Osińską i Michała Sobierajskiego. Krótko po programie ukazała się jej płyta "Zanim", a następna "BWB Experience" trafiła na półki sklepowe w 2014 roku. Dwa lata później wraz z Voo Doo Dog wydała album "Buried Alive in the Blues".

Mateusz Ziółko

Wokalista przed "VOP" próbował swoich sił w "Mam talent" (finał pierwszej edycji) i "Must Be The Music" (półfinał czwartej serii). Karierę zrobił jednak dopiero w "The Voice of Poland". Z pomocą Marii Sadowskiej wygrał program, pokonując m.in. Arka Kłusowskiego. Ziółko do tej pory nie wydał jednak debiutanckiej płyty - zapowiadana jest na wiosnę tego roku. Fani mogli usłyszeć natomiast jego utwory z Sylwią Grzeszczak, a także piosenki promujące serial "Barwy szczęścia" (W płomieniach") oraz film "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" ("7 rzeczy" w duecie z Liberem).

Juan Carlos Cano

Pochodzący z Meksyku wokalista wygrał czwartą edycję programu. Po raz kolejny najlepszą trenerką okazała się natomiast Maria Sadowska. Cano pod koniec 2016 roku wydał EP-kę "Masquerade" wraz ze swoim nowym zespołem Last Of The Real.

Aleksandra Nizio

Polska wokalistka, która w programie okrzyknięta została "polską Adele", trafiła w "VOP" do drużyny Justyny Steczkowskiej. Dziewczynie zaraz po zwycięstwie wróżono ogromną karierę, jednak od tamtego momentu nie otrzymaliśmy od niej chociażby jednego, oficjalnego singla (nie licząc utworu stworzonego dla niej w finale "Voice'a"). W 2016 roku Aleksandra Nizio intensywnie koncertowała, a w styczniu zaczęła publikować kolejne informacje o debiutanckiej płycie. Pierwszy singel nagrywany jest w Krakowie. Oprócz tego Nizio prowadzi bloga lifestyle'owego.

Krzysztof Iwaneczko

Gdy pojawił się w programie i zaśpiewał utwór "Nieznajomy" Edyta Górniak nie mogła ukryć łez. Krzysztof Iwaneczko był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w szóstej edycji, a w finale nie dał szans Tobiaszowi Staniszewskiemu i Williamowi Prestigiacomo. Podopieczny Marii Sadowskiej natychmiast rozpoczął pracę nad własnym materiałem. Album Iwaneczki ma ukazać się już w tym roku.

Mateusz Grędziński

Wiele nadziei łączy się również z albumem Mateusza Grędzińskiego, zwycięzcy siódmej edycji "The Voice of Poland". Z jednej strony wokalista ma spore grono fanów, które wyczekuje na jego piosenki, z drugiej musi udowodnić przeciwnikom, że jego zwycięstwo było w pełni zasłużone. W studiu nagraniowym wspiera go m.in. jego trener, Andrzej Piaseczny.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama