Reklama

Reklama

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Daria ćwiczy choreografię przed występem [WIDEO]

Daria to jedna z artystek, której piosenki były jednymi z najczęściej odtwarzanymi i słuchanymi utworami w radiowych rozgłośniach. "Paranoia" zanotowała w serwisie YouTube ponad 18,5 miliona wyświetleń.

Daria to jedna z artystek, której piosenki były jednymi z najczęściej odtwarzanymi i słuchanymi utworami w radiowych rozgłośniach. "Paranoia" zanotowała w serwisie YouTube ponad 18,5 miliona wyświetleń.
Daria wystąpi podczas Polsat SuperHit Festiwal 2022 / Mieszko Piętka /AKPA

Polsat SuperHit Festiwal 2022 to dwa muzyczne wieczory, trzy artystyczne jubileusze i ponad osiem godzin niezwykłego grania. Co roku podczas imprezy największe gwiazdy świętują swoje osiągnięcia i nie inaczej będzie w tym roku. 

Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal widzowie zobaczą również koncert "Radiowy Przebój Roku", czyli wykonawców najchętniej słuchanych i odtwarzanych piosenek w stacjach radiowych.

Na scenie zaprezentuje się m.in. Daria (posłuchaj!). W trakcie sobotniego wieczoru wokalistka wykona dwa utwory. Zobaczcie taneczne próby Darii z Tomkiem Barańskim:

Reklama

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Kim jest Daria?

Daria (znana też jako Daria Marx) urodziła się 25 października 1995 roku w Mikołowie. Przygodę z muzyką zaczęła jako zaledwie siedmiolatka. 

Fani programu "The Voice of Poland" mogą pamiętać ją z 10. edycji, którą wyemitowano w 2019 roku. Daria Marcinkowska, bo tak naprawdę się nazywa, w przesłuchaniach w ciemno wykonała przebój Sama Smitha "Lay Me Down" (posłuchaj!). Wówczas wszyscy jurorzy się odwrócili, co zagwarantowało jej udział w dalszej części show. Daria zasiliła drużynę Margaret (posłuchaj!), ostatecznie opuściła ją na etapie bitew.

Krótko po udziale w programie, piosenkarka podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Pelican Songs. W kwietniu 2020 roku wydała debiutancki singel "Leave a Sign", nagrany z udziałem Carsky'iego. Wykonująca pop wokalistka nie musiała długo czekać na przełom - niecały rok później, w marcu 2021 roku, wydała przebojowy numer "Love Blind", który podbił stacje radiowe w Polsce. Piosenka odniosła też sukces na listach przebojów m.in. w Brazylii, Belgii czy Norwegii.

Nieco ponad pół roku później nadszedł dla Darii kolejny dobry moment - w październiku 2021 roku ukazała się piosenka "Paranoia", która została zgłoszona do konkursu Eurowizji. Okazało się, że utwór przebił wyniki jej wcześniejszego singla i stał się jeszcze większym radiowym i streamingowym hitem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama