Pol'and'Rock Festival 2020: Co wydarzyło się pierwszego dnia Najpiękniejszej Domówki Świata?
"Potraktujcie ten festiwal jak najlepsze lekarstwo, jak coś, co jest nam potrzebne jak powietrze, jak coś co nas kształtuje" - powiedział Jurek Owsiak na początku Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli internetowej odsłony Pol'and'Rock Festival 2020.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Pol'and'Rock Festival w tym roku z powodu pandemii koronawirusa odbywa się tylko w wersji online jako Najpiękniejsza Domówka Świata (30 lipca - 1 sierpnia). To oznacza, że Jurek Owsiak ze swoją ekipą nie zorganizuje festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.
Do studia w Warszawie starali się przenieść jak najwięcej elementów z kostrzyńskiego pola.
Festiwal oficjalnie otworzył Owsiak z Romanem Polańskim, zawiadowcą ze stacji Żary, który odgwizdał początek trzydniowej imprezy. Wówczas po raz pierwszy internauci mogli zobaczyć imponujące studio. Wystarczy kilka liczb: 650 m² diody o łącznej wadze 47 ton, 10 km okablowania, 60 ton stali konstrukcji scenicznych, 800 punktów świetlnych i 2 megawaty prądu potrzebne do zabezpieczenia całej Domówki.
Całość transmitowana jest m.in. na profilu WOŚP na Facebooku i na kanale Kręcioła.tv na Youtube.
Według szacunków organizatorów, w transmisjach z pierwszego dnia uczestniczyło ok. 350 tysięcy osób.
Pierwszego dnia na domówkowej scenie wystąpili m.in. Majka Jeżowska, Jelonek, Zenek, Bokka, Renata Przemyk, Acid Drinkers, Raz Dwa Trzy, Romantycy Lekkich Obyczajów i grupa Enej.
W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z Majką Jeżowską, autorką cenionych filmów dokumentalnych Ewą Ewart oraz aktorką Joanną Kulig.
Oto szczegółowa rozpiska Najpiękniejszej Domówki Świata:
Piątek (31 lipca):
15:00-15:30 - Gravity Off
16:20-16:50 - Bethel
17:40-18:10 - Elektryczne Gitary
19:00-19:30 - Black River
19:50-20:20 - Poparzeni Kawą Trzy
20:40-21:10 - Piotr Bukartyk
21:30-22:00 - happysad
22:50-23:20 - Big Cyc
0:10-0:40 - Dr Misio
1:30-2:00 - Łydka Grubasa
Sobota (1 sierpnia):
15:00-15:30 - Farben Lehre
16:20-16:50 - Sidney Polak
17:40-18:10 - Urszula
19:00-19:30 - Ja Mmm Chyba Ściebie
19:50-20:20 - Kwiat Jabłoni
20:50-21:20 - Cyrk Deriglasoff
21:40-22:10 - Hunter
22:50-23:20 - Ania Rusowicz
0:10-0:40 - Nocny Kochanek
1:30-2:00 - Tabu
2:20 - zakończenie.