Reklama

Pol'And'Rock Festival 2018

Andrzej Bargiel: Z K2 na Pol'And'Rock Festival 2018

Niespodziewanym gościem Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą był Andrzej Bargiel, nie pamiętają najtwardsi weterani imprezy.

Andrzej Bargiel na Pol'and'Rock Festival

Pol'And'Rock Festival (wcześniej znany pod nazwą Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Tegoroczna edycja odbywa się w terminie 2-4 sierpniaKostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).

Reklama

Pol'And'Rock to nie tylko koncerty, ale również spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Przez trzy dni odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu (m.in. Jerzy GórskiArtur BarciśJacek FedorowiczChris NiedenthalDorota Wellman, Anja Rubik, Katarzyna Puzyńska, Bogusław Wołoszański, gen. Mirosław Różański).

W sobotę (4 sierpnia) z festiwalowiczami spotkali się polscy himalaiści: Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Krzysztof Jerzy Wielicki oraz Piotr Tomala. Spotkanie nie obyło się także bez niespodzianek - z wizytą zjawił się Andrzej Bargiel - narciarz wysokogórski, który 22 lipca zdobył szczyt K2, a następnie jako pierwszy człowiek w historii, zjechał z niej na nartach.

"Po ponad miesiącu zmagań w górach Karakorum, obfitych opadach śniegu prowadzących do rezygnacji z pierwotnego planu zakładającego zdobycie szczytu Gaszebrum II, zwalczaniu problemów zdrowotnych, angażowaniu się w akcje ratunkowe i wyczekiwaniu na odpowiednie okno pogodowe, wreszcie udało się zdobyć K2 i wykonać pierwszy w historii pełen zjazd na nartach z Góry Gór" - cieszył się Bargiel, który do Polski wrócił dzień wcześniej.

"Ty masz K2 na co dzień" - zwrócił się Andrzej Bargiel do Jurka Owsiaka na konferencji prasowej, wzbudzając wesołość wśród zebranych.

Tradycyjnie, niemal jak każdy z gości odwiedzających ogromne pole w Kostrzynie, zachwycał się atmosferą panującą na imprezie.

INTERIA.PL

Reklama