Reklama

Orange Warsaw Festival 2016

Blossoms, Marcelina i Schoolboy Q na Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw Festival odsłania kolejne karty. Oprócz ogłoszonego pod koniec kwietnia Schoolboya Q na festiwalu wystąpią również Blossoms oraz Marcelina.

Schoolboy Q rozgrzeje publiczność na Orange Warsaw Festival

Blossoms

W tym roku stali się prawdziwą sensacją indie rocka. Na brytyjskiej scenie zaistnieli już kilka miesięcy temu, ale to lista BBC Radio 1 wskazująca najważniejszych artystów na dany rok stała się ich katapultą do sukcesu. Dziennikarze i krytycy umieścili młodą formację na czwartym miejscu plebiscytu. W ślad za dobrą prasą poszły przebojowe single: "At Most a Kiss" oraz "Getaway" oraz szereg koncertów na najważniejszych światowych festiwalach.

Schoolboy Q

Reklama

Swój pierwszy wers napisał w wieku 16 lat. Kiedy miał 21 na serio związał się z muzyką, a dziś, jako 29-latek Schoolboy Q jest w czołówce amerykańskich raperów.

Pochodzi z Los Angeles i to z tym miastem związał swoją artystyczną drogę. W 2006 roku podpisał kontrakt z wytwórnią TDE, i dziś obok Kendricka Lamara jest największą gwiazdą tego labelu. Razem z innymi raperami nagrywającymi pod tym szyldem - Jay Rockiem, Ab-Soulem i wspomnianym Lamarem tworzy formację Black Hippy, której ewentualny debiutancki album jest jedną z najbardziej oczekiwanych płyt amerykańskiego hip hopu. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo, na razie wspomina się o 2017 roku.

Schoolboy Q zaczął od dwóch mixtape-ów: "ScHoolboy Turned Hustla" oraz "Gangsta & Soul", wydanych odpowiednio w 2008 i 2009 roku. Nagrywki przygotowały grunt pod albumowy debiut zatytułowany "Setbacks", na którym raper pokazał już pełnię swoich możliwości. Jednak za jego pełnoprawne wejście do gry uznaje się album "Oxymoron", z lutego 2014. Album zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego Billboardu, co nie udało się nawet "Good Kid, M.A.A.D. City". Zresztą Lamar był jednym z kluczowych gości na tej płycie, obok Pharrella Williamsa, Tyler, The Creator czy Reakowon.

Marcelina

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która w ubiegłym roku wydała swój trzeci autorski album zatytułowany "Gonić burzę". Wcześniejsze płyty Marceliny, imienna oraz "Wschody/Zachody" przyniosły jej sporą rozpoznawalność, nominację do Fryderyka oraz współpracę m.in. z Happysad, Piotrem Roguckim oraz VNM-em, co potwierdza tylko szerokie muzyczne horyzonty artystki.

Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Wystąpią m.in.: Lana Del Rey, Skrillex, Tom Odell, Daughter, Ten Typ Mes, Die Antwoord, Julia Marcell, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Editors, Skunk Anansie oraz Sorry Boys.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcelina | Orange Warsaw | Schoolboy Q