Reklama

Open'er Festival 2015

Tom Odell na Open'er Festival 2015

Do składu tegorocznej edycji gdyńskiego Open'era dołączył brytyjski wokalista Tom Odell.

Jeszcze kilka lat temu podróżował samochodem babci między Brighton - gdzie studiował - a Londynem - gdzie starał się zagrać w każdym małym klubie. Dziś Tom Odell jest gwiazdą. Jego debiutancki album "Long Way Down" stał się przebojem 2013 roku, debiutując na pierwszym miejscu brytyjskiej listy bestsellerów płytowych.

Reklama

Jeszcze przed wydaniem debiutu (który jeden z blogów określił połączeniem Eltona Johna i Jamesa Blake'a), Odell znalzał się na finałowej liście BBC Sound of 2013, a głosami krytyków przyznających BRIT Awards, dostał nagrodę, która wcześniej trafiła do rąk Adele i Florence... To wiele mówi o tym, gdzie na starcie znalazł się Odell.

Dziś, po sukcesach "Long Way Down" i 53 milionach wyświetleń teledysku "Another Love", Tom Odell ma dwa cele. Nagrać nowy album i odnaleźć zielonego mini coopera, który został skradziony chwilę po tym, jak muzyk kupił go za zaliczkę na poczet wydania debiutu.

Przypomnijmy, że Open'er Festival 2015 odbędzie się od 1 do 4 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Do tej pory ogłoszono występy m.in. Alt-J, Kasabian, St. Vincent czy Swans.

Sprawdź tekst "Another Love" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Open'er Festival