Reklama

Must Be The Music

"Must Be The Music": Sachiel pracuje nad debiutancką płytą

Zwycięzca ostatniej edycji programu "Must Be The Music" - zespół Sachiel - rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu. Formacja stworzyła już pierwszy utwór na płytę, a także nakręciła teledysk do utworu "Po prostu walcz".

W skład pochodzącej z Krzeszowa grupy Sachiel wchodzą: Piotr "Ner" Bieryt, Anna "Ana" Bieryt oraz Krystian "Czaru" Krok. Zespół powstał na początku 2013 roku, natomiast w maju 2014 roku wygrał siódmą edycję programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka". Grupa otrzymała 100 tys. złotych oraz kolejne 100 tys. na promocję swojej muzyki w radiu. Dzięki tym pieniądzom zespół mógł rozpocząć nagrania debiutanckiego wydawnictwa.

"Prace nad naszą płytą są w bardzo wczesnym stadium. Nagraliśmy dopiero jeden kawałek i teraz przymierzamy się do kolejnych, które są już jakoś zarysowane, ale dopiero zostaną zrealizowane. Pracowaliśmy też nad teledyskiem, pokazuje on naszą drogę od 'Must Be The Music. Tylko Muzyka', przez Sopot TOPTrendy, aż do dzisiaj" - stwierdza Piotr Bieryt.

Reklama

Jak zapewniają muzycy, album zespołu będzie niezwykle różnorodny i spodoba się wielu słuchaczom. Członkowie formacji zaznaczają, że nagranie albumu nie jest prostą sprawą i cały proces twórczy musi potrwać.

"Na naszej pierwszej płycie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie trochę rocka, popu, jazzu i hip hopu, którego ludzie w naszym wykonaniu nie cierpią, ale uważam, że dzięki tej płycie uda nam się osiągnąć nasz wymarzony cel. Niektórzy myślą, że od razu po wygraniu programu wpadliśmy do studia i rozpoczęliśmy nagrania, a płyta dostępna będzie za 2-3 miesiące. To nie jest też tak, że zaśpiewamy sobie o pogodzie. Musimy mieć ciekawy pomysł. Jest to ciężka praca, ale było warto. Dzięki programowi poprawiła się nasza sytuacja materialna. Wygraliśmy, co było dla nas wielką niespodzianką" - mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Bieryt.

Po zwycięstwie w polsatowskim programie na Sachiel oraz jurorów spadła fala krytyki ze strony środowiska hiphopowego, które uważa, że grupa w żaden sposób nie reprezentuje polskiego rapu, a jej zwycięstwo po raz kolejny postawiło całą scenę w złym świetle. Muzycy odpowiadają, że wygranie talent show nie było ich priorytetem oraz że nie zawsze słyszą negatywne opinie.

"Z jednej strony spotkaliśmy się z dużym entuzjazmem, natomiast z drugiej strony pewna grupa osób zastanawia się jak to możliwe, że wygraliśmy. Zdania co do naszego zwycięstwa są podzielone" - dodaje Piotr Bieryt.

W ścisłym finale programu grupa Sachiel pokonała duet Dharni i K-Leah.

Sprawdź tekst "Po prostu walcz" w serwisie Tekściory.pl!

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Must be the Music | zespół Sachiel