Reklama

Must Be The Music

Tomasz Kowalski po wypadku: Chcę do was wrócić

W niedzielę (14 września) w pierwszym odcinku ósmej edycji "Must Be The Music" pojawi się materiał z poszkodowanym w wypadku na motocyklu Tomkiem Kowalskim, laureatem czwartej odsłony muzycznego show Polsatu.

Przypomnijmy, że 8 czerwca jadący na motocyklu Tomasz Kowalski zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka VW Golfem prowadzonym przez 19-latka, który wymusił pierwszeństwo przy skręcie w lewo. Ciężko ranny wokalista trafił do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację.

Reklama

Pod koniec czerwca laureat czwartej edycji "Must Be The Music" został wybudzony ze śpiączki. Okazało się, że na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego wokalista jest sparaliżowany od pasa w dół.

Pod koniec sierpnia na Facebooku pojawił się filmik, na którym Tomek wziął udział w akcji Ice Bucket Challenge. To wówczas można było zobaczyć go po raz pierwszy po wypadku.

"Kochani walczę, straciłem dużo, ale chcę do was wrócić" - zapewnia Tomek Kowalski dziękując wszystkim za dotychczasową pomoc i wsparcie.

Ciężko ranny wokalista potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację i sprzęt. W pomoc włączyli się artyści związani z "Must Be The Music" (klip "Nie tracę wiary"), oraz Fundacja Polsat. Wciąż, jak cała jego rodzina, Tomek ma nadzieję, że będzie kiedyś chodził.

Sprawdź tekst utworu "Nie tracę wiary" w serwisie Tekściory.pl!

"Od wypadku staramy się z rodziną zachować żelazny charakter, żeby ratować chłopaka, żeby czuł się potrzebny jeszcze długie lata" - mówi ojciec Tomka, Marian Kowalski. Syn Tomka - Natan, który wspierał go podczas występów na scenie show dodaje z nadzieją:

"Wierzę, że tato w końcu stanie na nogi, że zagramy jeszcze kiedyś razem w piłkę. Wszyscy wierzą w niego, koledzy, koleżanki...." - kończy wyraźnie wzruszony.

Na jego powrót do zdrowia i na scenę czekają również artyści Teatru Śląskiego, w którym wcielał się w postać Ryszarda Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" oraz jego koledzy z zespołu FBB.

Wszyscy którzy chcą pomóc Tomkowi w kosztowej rehabilitacji i ułatwieniu mu codzienności mogą wpłacać pieniądze na specjalne konto Fundacji Polsat. PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem "dla Tomka Kowalskiego".

Zobacz klip "Sen" Tomasza Kowalskiego i FBB:

Sprawdź tekst utworu "Sen"!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Kowalski & FBB | Tomasz Kowalski | Must be the Music