Reklama

Mam talent

"Mam talent": Rozczarowanie po wyborze półfinalistów. Widzowie: "Wszystko ustawione"

"Poziom jest wysoki i wyrównany" - podkreślał Agustin Egurrola przed wyborem 40 półfinalistów "Mam talent". Tradycyjnie po decyzjach jury nie zabrakło głosów rozczarowanych widzów, których faworyci nie przeszli do odcinków na żywo.

Jurorzy "Mam talent" wybrali 40 półfinalistów

Po roku przerwy na antenę TVN powrócił "Mam talent".

W 12. serii programu w roli jurorów ponownie pojawili się Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska oraz Agustin Egurrola. Funkcję prowadzących niezmiennie pełnią Marcin Prokop i Szymon Hołownia.

Reklama

W sobotę (19 października) jurorzy wybierali 40 półfinalistów do odcinków na żywo.

Za sprawą złotych przycisków pewni swojego miejsca byli śpiewający uczestnicy - Maya Thomas, Ana Andrzejewska (posłuchaj!), Dawid "Ukeboy" Jędrusik (posłuchaj!) i zespół The Kroach (posłuchaj!) oraz akrobata Artur Cichuta.

"Z ubolewaniem chcę wam przypomnieć, że nigdy - nigdy! - żaden zespół muzyczny nie wygrał programu 'Mam talent'" - powiedziała Chylińska, co zdaniem komentujących na oficjalnym facebookowym profilu "Mam talent" jest wskazówką, na kogo będą stawiać jurorzy.

"A może jeden sezon bez wokalistów?", "Chyba trzeba napisać petycję zatytułowaną 'Śpiewaczom w Mam talent stop'", "Jak zwykle moje typy odpadły tak mi się wydaje jak by to było trochę ustawione niektórzy byli znacznie lepsi a odpadli co roku to coraz gorsze te finały" - to niektóre z wpisów.

Inni zwrócili uwagę na obecność wśród półfinalistów Alexa Dropa.

"Czy ja coś przegapiłam? Chłopak w długich blond włosach - Axel Drop... stał wśród tych wszystkich ludzi, którzy wchodzili na końcu. Wyczytali 3 nazwiska, które weszły do programu, jego nie, a mimo to się dostał. Możecie mi to wyjaśnić, bo nie za bardzo zrozumiałam tę akcję" - czytamy w jednym z komentarzy.

Wspomniana sytuacja dotyczyła właśnie grupy muzyków.

"To będzie najbardziej zaskakujący i najbardziej bolesny werdykt w programie 'Mam talent'" - komentowała Chylińska ściśniętym głosem do uczestników zgromadzonych na scenie, kiedy to do półfinałów z licznej grupy zaprosiła tylko Jana Szynala, Julię ZarzeckąEssence Bartosza Księżyka.

Pojawiły się też głosy krytykujące wybór do najlepszej czterdziestki drwali z Team Timber oraz iluzjonisty Just Edi Show (niektórzy zwrócili uwagę, że skopiował on swój występ od X z brytyjskiego "Mam talent").

"A bo co cię zabolało? Nie krzycz na mnie" - pomiędzy Egurrolą a Chylińską iskrzyło najbardziej. "On mnie tak wkurza" - denerwowała się też Małgorzata Foremniak.

"Ścisnę twój tyłek i będziesz musiał odszczekać swoje słowa. Nie przegadasz mnie nigdy" - mówiła Agnieszka do Agustina.

Wszystko wskazuje na to, że program po latach ponownie mogą zdominować śpiewający uczestnicy (w trzeciej edycji w 2010 r. w gronie 10 finalistów aż ośmiu było związanych z muzyką).

Do tej pory program TVN wokaliści wygrywali czterokrotnie (Magdalena Welc, Kacper Sikora, Adrian Makar, Jakub Herfort), a dodatkowo dwa razy triumfowali akordeoniści (Marcin Wyrostek, Lukas Gogol).

Oto lista 40 półfinalistów "Mam talent 12":

Michał Allen
All In Crew Mini
Ana Andrzejewska
Antoni Roker
Natalii Armen Avenesian
Tomasz Baran
Basia & Łukasz
Cezary Borowik
Łukasz Chwieduk
Artur Cichuta
Daria i Aleksandra
Axel Drop
Duo Infinity
Essence Bartosz Księżyk
Lusesita Farell
Kasia Florczuk
Kamila Ganclarska
Krystian Herba
Hybrids Crew
Jazzforcat
Dawid "Ukeboy" Jędrusik
Klaudia Jóźwiak
Just Edi Show
Kapela Karpatia
The Kroach
Maciej Kulhawik
Karolina Lenarcik i Karol Mental
Luqo Art Łukasz Fraś
Luz1
Marysia i Julian
Na Górze
Otto In Spin
Screamo - Trickz
Swing Completo
Patryk Szczechowski
Jan Szynal
Maya Thomas
Team Timber
Dominika Turek-Dimitriev
Julia Zarzecka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mam Talent

Reklama