Reklama

Mam talent

"Mam talent": Muzyczna odsłona czwartego półfinału

W sobotę, 18 listopada, wyemitowany zostanie czwarty półfinałowy odcinek dziesiątej edycji "Mam talent", w którym zobaczymy cztery występy muzyczne. Kto zaprezentuje się na scenie?

W sobotę, 18 listopada, wyemitowany zostanie czwarty półfinałowy odcinek dziesiątej edycji "Mam talent", w którym zobaczymy cztery występy muzyczne. Kto zaprezentuje się na scenie?
Jury "Mam talent" da się zaskoczyć? /Podlewski /AKPA

W czwartym półfinale dziesiątej edycji "Mam talent" wystąpią: FreakShow, Marina Laikina, Igor Chipovsky, Maciej Pęda, Lukas Gogol, Luzik 1, Paweł Pomazan i Magda Przychodzka.

Mieszkający w Legnicy 44-letni Paweł Pomazan, który z zawodu jest technikiem-rolnikiem, był dużym zaskoczeniem pierwszego castingowego odcinka "Mam talent".

Mężczyzna, który na castingu zaśpiewał utwór "A Love Worth Waiting For" Shakin' Stevensa, jurorów urzekł nie tylko swoim wokalem, ale i skromnością. Jego występ nagrodzony został owacjami na stojąco oraz awansem do dalszego etapu, co doprowadziło uczestnika do łez.

Reklama

Posłuchaj utworu "A Love Worth Waiting For" w serwisie Teksciory.pl!

"Jesteś niezwykłym facetem, który nas maksymalnie zaskoczył" - powiedziała Pawłowi Agnieszka Chylińska. Jurorka przyznała, że nie spodziewała się po uczestniku tak wielkiego talentu, wręcz przeciwnie - założyła, że razem z kolegami z jury będzie zmuszona odprawić go z kwitkiem. Agustin Egurrola dodał natomiast, że "ten program został wymyślony właśnie dla takich ludzi".

Paweł Pomazan ma żonę i dwójkę dzieci. Pracuje w firmie produkującej części samochodowe. Marzy by nagrać płytę z autorskimi utworami, w sentymentalno-romantycznym klimacie. 

W drugim odcinku sporo emocji i wzruszeń dostarczył 15-letni Lukas Gogol, który na castingu zaprezentował swoje umiejętności gry na akordeonie.

Jeszcze w trakcie jego występu Agnieszka Chylińska nazwała go genialnym. "Kiedy grasz, wszystko wiadomo, co jest w twoim środku" - usłyszał Lukas od Małgorzaty Foremniak. Zachwycony był nim również Agustin Egurrola.

Na zdecydowany ruch zdobyła się Chylińska. "To są takie chwile, w których się nie mówi, tylko podejmuje jedyną słuszną decyzję" - powiedziała jurorka, naciskając złoty przycisk. Dzięki niemu Lukasa zobaczymy w półfinałowym odcinku na żywo.

15-letni Lukas Gogol grający na akordeonie nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, czego efektem były łzy napływające do jego oczu.

Lukas jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w klasie plastycznej i Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. Na akordeonie gra od 7. roku życia.

26-letnia Magdalena Przychodzka jest wokalistką folkowego zespołu Drewna, a na scenie podczas castingu wykonała własną piosenkę.

"Po 10 latach tak trudno wokalistkom zaskoczyć jurora, a tobie się udało" - stwierdziła Agnieszka Chylińska. "Dlaczego tak krótko, to było fascynujące" - dopytywał Agustin Egurrola.

Magdalena jest nauczycielką muzyki i plastyki. Uczy rytmiki i plastyki w szkole podstawowej, ma swój autorski program nauczania - nie korzysta z książek. Dodatkowo uczy dzieci śpiewu w ramach zajęć pozalekcyjnych i na prywatnych lekcjach.

Wśród szczęśliwców, którzy również  dostali od jurorów zaproszenie do półfinału, jest grająca rocka pięcioosobowa grupa FreakShow

Ich występ, żywcem wyjęty z lat 80., bardzo spodobał się Agnieszce Chylińskiej. "To jest prawdziwy show" - chwaliła, a jej kolega z jury wokalistę zespołu określił mianem "urodzonej gwiazdy".

Inspiracje zespołu FreakShow to szeroko pojęty hard rock, glam sleaze i heavy metal głównie z lat 80. Idolami są dla nich przede wszystkim ojcowie gatunku jak m.in. Motley Crue, Van Halen, Def Leppard, Skid Row, W.A.S.P.


***Zobacz materiały o podobnej tematyce***