Reklama

Mam talent

"Mam talent": 8-letni akordeonista wygra program?

8-letni akordeonista Michał Stochel zachwycił podczas pierwszego odcinka dziewiątej edycji "Mam talent".

Jury "Mam talent" zachwycił występ Michała Stochela

Michał Stochel to mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Na casting do programu przyszedł z rodzicami.

W materiale zapowiadającym występ chłopca, jego ojciec zdradził, że syn postanowił grać na tym instrumencie, kiedy w trakcie wycieczki po Sandomierzu zobaczył na ulicy pewnego akordeonistę.

"Nie wiemy, jak to wytłumaczyć, że my, takie 'antytalenty muzyczne', mamy takie muzykalne dzieci - mówił ojciec Michała Stochela.

Zanim rodzice 8-latka zgłosili syna na casting do programu, w sieci publikowali filmiki pokazujące talent ich dzieci.

Reklama

Zobacz Michała Stochela grającego utwór "Barka":

Umiejętności gry na akordeonie, które ośmiolatek zaprezentował jurorom w "Mam talent" to efekt półtorarocznych ćwiczeń - zobacz występ.

Po jego występie (nagrodzonym przez publiczność owacjami na stojąco), podczas głosowania Agustin Egurrola przyznał, że nie mógł uwierzyć, iż chłopiec w tak krótkim czasie w takim stopniu opanował grę na instrumencie.

Umiejętności, jakie chłopiec ujawnił na castingu bardzo spodobały się jurorom, a w szczególności Małgorzacie Foremniak:

"Później to ja się do Pana nie dobiję, bo Pan będzie wybitnym muzykiem. Dlatego proszę o autograf" - powiedziała jurorka podchodząc do chłopca. Za namową Agnieszki Chylińskiej i Agustina Egurroli chłopiec nieśmiało złożył Małgorzacie Foremniak podpis na... piersi. Aktorka o autograf poprosiła również towarzyszącego Michałowi i stojącego za kulisami ojca.

Michał usłyszał trzy głosy na "tak", dzięki czemu będzie mógł powalczyć w kolejnym etapie "Mam talent". Ciepłych słów nie szczędzą chłopcu internauci, którzy komentują jego udział w programie.

"Mistrz akordeonu najlepszy! Gdy go słucham to mam ciary na całym ciele! Michał jesteś genialny!" - czytamy pod występem Michała.

Ktoś inny oburzył się jednak na zachowanie Małgorzaty Foremniak: "Karygodne zachowanie Pani Małgorzaty Foremniak co do ośmioletniego mistrza akordeonu" - napisał internauta.

Przypomnijmy, że triumfatorem drugiej serii TVN-owskiego show został również grający na akordeonie Marcin Wyrostek, który sukces odniesiony w programie zdołał przekuć w realną karierę.

***Zobacz inne materiały o podobnej tematyce***