Reklama

Hej Fest

Hej Fest: Dżem z czterema bisami

Na koncercie Dżemu na Gubałówce podczas Hej Fest bawiła się rekordowa liczba fanów. Na prośbę kilkutysięcznej publiczności zespół bisował aż cztery razy.

Na koncercie Dżemu na Gubałówce podczas Hej Fest bawiła się rekordowa liczba fanów. Na prośbę kilkutysięcznej publiczności zespół bisował aż cztery razy.
Maciej Balcar (Dżem) podczas Hej Fest /fot. Bartosz Nowicki

"Whiskey", "Wehikuł czasu", "List do M" i "Sen o Victorii" - to tylko niektóre utwory, wykonane przez Dżem na najwyżej położonej scenie w Polsce, na Gubałówce. 

"Emocje były ogromne, pogoda i wyjątkowy nastrój utrzymały się do samego końca, a zespół musiał długo bisować" - mówi Joanna z Warszawy, uczestniczka niedzielnego koncertu i fanka Dżemu.

W sobotę (3 września) na Gubałówce wystąpiła Mela Koteluk. Podczas koncertu zdobywczyni Fryderyka i autorka dwóch platynowych płyt panowała wyjątkowa, sentymentalna atmosfera. Publiczność mogła usłyszeć na żywo m.in. "Melodie ulotne" i "Armaty".

Reklama

Już za tydzień (10 i 11 września) odbędą się ostatnie koncerty pierwszej edycji Hej Fest, podczas których wystąpią Sylwia GrzeszczakLemON. Festiwal zorganizowany w Zakopanem przez Polskie Koleje Linowe cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów i mieszkańców miasta.

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie również konkurs supportów, do którego zgłosiło się ponad 300 kapel. Na ostatniej prostej o zwycięstwo walczą cztery z nich.

W niedzielę Roots Rockets niewielką przewagą głosów pokonał Bibobit, dostając się do finału Konkursu Supportów. Zwycięzcą sobotniej rywalizacji okazał się Bezsensu, zdobywca większej liczby punktów publiczności niż Sayes. W walce o nagrodę główną wezmą udział także HatbreakersKapela Hanki Wójciak.

"Mela Koteluk i Dżem to wykonawcy znani i wielokrotnie nagradzani, ale cieszy nas także coraz większe zainteresowanie występami supportów. To sygnał, że udało się nam sprostać idei Festiwalu Supportów, którą jest przekonanie Polaków, do słuchania i doceniania młodych, ambitnych zespołów. Już w najbliższy weekend dowiemy się, które z nich zdobędą nagrody pieniężne oraz wybiorą się w trasę koncertową" - mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.