Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Kolejność występów. Która na scenie wystąpi Sara James?

Za nami wirtualna ceremonia otwarcia konkursu Eurowizji Junior 2021. Poznaliśmy kolejność, według której uczestnicy pojawią się na scenie. Wiadomo już, jaki numer startowy otrzymała reprezentująca Polskę Sara James z piosenką "Somebody".

Za nami wirtualna ceremonia otwarcia konkursu Eurowizji Junior 2021. Poznaliśmy kolejność, według której uczestnicy pojawią się na scenie. Wiadomo już, jaki numer startowy otrzymała reprezentująca Polskę Sara James z piosenką "Somebody".
Sara James jest reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021 /Paweł Wodzyński /East News

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w Boulogne-Billancourt pod Paryżem, choć w oficjalnej komunikacji posługuje się nazwą Paryż. To efekt wygranej pochodzącej z Francji Valentiny z piosenką "J'imagine" w Warszawie, gdzie odbyła się poprzednia edycja.

W tym roku w konkursie wystąpią przedstawiciele 19 krajów. To znaczny wzrost liczby uczestników w stosunku do roku poprzedniego, kiedy w stawce było zaledwie 12 państw.

Polskę reprezentować będzie laureatka ostatniej edycji programu "The Voice Kids" - Sara James. W konkursie wykona ona piosenkę "Somebody" (sprawdź!).

Reklama

"Powiem szczerze, że to, co się wydarzyło, to jest po prostu magia. Ja dalej nie mogę w to uwierzyć i podejrzewam, że będę jeszcze studzić emocje przez bardzo, bardzo długi czas" - mówiła agencji Newseria Lifestyle młoda wokalistka.

Uczestniczka programu od początku była faworytką eliminacji. Internauci podkreślali, że nie ma sobie równych. Zapewnia jednak, że nie poddała się presji, odrzuciła stres i skupiła się wyłącznie na tym, żeby jej występ był na jak najwyższym poziomie.

Eurowizja Junior 2021 - ceremonia otwarcia odwołana

Ze względu na pandemię koronawirusa ceremonia otwarcia konkursu (13 grudnia), połączona z prezentacją uczestników przed publicznością, nie odbyła się w tradycyjnej formie. Została zorganizowana w formie wirtualnej, a całość można zobaczyć w sieci na kanale Junior Eurovision Song Contest.

Podczas ceremonii otwarcia Carla (reprezentantka Francji na Eurowizji Junior 2019) wylosowała trzy pozycje startowe. Konkurs otworzą Niemcy (Pauline i "Imagine Us"), a zamknie go Portugalia (Simão Oliveira i "O Rapaz"). Gospodarze - Enzo z piosenką "Tic Tac" - wystąpią z 13. miejsca. Pozostałe miejsca zostały przydzielone przez producentów konkursu, którzy kierują się różnorodnością utworów tak, by zapewnić widzom jak najbardziej atrakcyjny koncert.

W ten sposób dowiedzieliśmy się, że Sara James zaprezentuje się jako trzecia w kolejności. W serwisie eurowizja.org czytamy, że do tej pory nikt w historii konkursu nie wygrał, startując z trzeciego miejsca.

We wtorek w La Seine Musicale rozpoczną się próby uczestników. Sara James pojawi się na scenie ok. godz. 17.

Eurowizja Junior 2021 i piosenka "Somebody"

Przypomnijmy, że Polska dwukrotnie triumfowała w tym konkursie za sprawą Roksany Węgiel (2018) i Viki Gabor (2019). 

Wśród autorów piosenki "Somebody" są m.in. Patryk KumórDominic Buczkowski-Wojtaszek i Jan Bielecki. Pierwsza dwójka ma na swoim koncie m.in. eurowizyjny przebój "Superhero" Viki Gabor. Ich piosenki wykonywali m.in. Marta Gałuszewska, Michał Szczygieł, Zuza Jabłońska, Alicja Szemplińska, Marcin Maciejczak czy Kayah z Viki Gabor ("Ramię w ramię").

Sara Egwu-James - kim jest?

13-letnia wokalistka pochodzi z Ośna Lubuskiego. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz (absolwentka teologii na UAM w Poznaniu) i mający nigeryjskie korzenie John James, wokalista znany m.in. z programów "Bitwa na głosy" i "X-Factor" (skończył studia w Polsce). John James występuje w duecie Loui & John. Duet stworzył m.in. własną wersję wielkiego przeboju Stinga "Englishman in New York". Ta propozycja spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy. Muzyk pokazał się również w odcinku "Dzień Dobry TVN".

Obecnie nastolatka uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza również do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Talent wokalny szlifuje w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach u Edyty Kręgiel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL