Reklama

Eurowizja 2022

Krystian Ochman po próbie generalnej i jurorskiej. Ten występ przyniesie mu sukces?

Krystian Ochman jest już po próbie generalnej oraz po próbie jurorskiej przed finałem Eurowizji. Polak na scenie pojawił się jako jeden z ostatnich uczestników. Ten występ przyniesie mu sukces w Turynie? Jak wypadł?

Krystian Ochman na scenie Eurowizji

Przypomnijmy, że Krystian Ochman z piosenką "River" 12 maja wywalczył sobie awans do finału Eurowizji.

Polski wokalista w wielkim finale, który w tym roku odbywa się w Turynie, wystąpi jako 23.

Próba generalna, próba bez emocji

Po godzinie 13 odbyła generalna, na której pojawili się wszyscy finaliści. Jednak, jak zaznaczają dziennikarze będący na miejscu, nie miała ona zbyt wielkiego znaczenia, a większość uczestników potraktowało ją na dużym luzie i wolało oszczędzać się na próbą jurorską.

Krystian Ochman podczas próby nie włożył stroju, który zaprezentował widzom. Wybrał zdecydowanie luźniejsze ubrania. "Krystian też jest dość zmęczony. Ponoć drzemał między próbami na kanapie. Wyobraźcie sobie, że my jesteśmy zmęczeni, a co dopiero artyści" - wyjaśniała podczas relacji live Maria Baładżanow z eurowizja.org

Reklama

Warto zaznaczyć, że uczestnicy oprócz próby generalnej, nieco wcześniej, bo o godzinie 11, odbyli próbę parady flag.

"Wielu artystów oszczędzało się pierwszej próbie. Oszczędzali głosy. Nie ma to większego znaczenia, dziennikarze sobie nie wyrobią opinii. Najważniejsza jest próba jurorska i nikt nie będzie forsował się dla garstki osób" - komentował Mieszko Czerniawski.

Próba jurorska Polaka przed finałem. Jak wypadł Krystian Ochman?

Po godzinie 23 Krystian Ochman zaśpiewał przed jurorami z całej Europy i Australii. Na podstawie tego występu pięcioosobowe składy będą mogły przyznać mu punkty.

"Krystian bardzo pewnie od pierwszego taktu. Momentami słychać śpiewającą z nim publiczność oraz oklaski. Wygląda to naprawdę dobrze! (...) Wspaniały aplauz na zakończenie! Nie wiem czy to występ na zwycięstwo, ale na pewno na TOP10!" - relacjonowali będący w Turynie dziennikarze eurowizja.org.

Przed Polakiem na scenie pojawili się reprezentanci Australii (Sheldon Riley) oraz Wielkiej Brytanii (Sam Ryder). Z powodu skomplikowanej instalacji podczas występu Brytyjczyka, przed wyjściem na scenę Ochmana, nastąpiła krótka przerwa. Po Polaku jurorom zaprezentowała się reprezentantka Serbii - Konstrakta.

Telewidzowie zagłosują w sobotę, tuż po zakończeniu konkursowych występów. Zwycięzcą zostanie ten artysta, który zdobędzie łącznie najwięcej punktów od jurorów i widzów

Finał Eurowizji

Przypomnijmy, że finał Eurowizji odbędzie się 14 maja o godzinie 21:00. W koncercie weźmie 25 reprezentacji.  Wystąpią też m.in.: pierwsza zwyciężczyni Eurowizji dla Włoch, Gigliola Cinquetti, prowadząca Laura Pausini a także zeszłoroczni zwycięzcy, rockowy zespół Maneskin.