Reklama

Eurowizja 2019

Reklama

Eurowizja 2019: Dana International o miłości bez ograniczeń. Całujące się pary wszystkich płci

Przed ogłoszeniem wyników pierwszego półfinału Eurowizji w Tel Awiwie, na scenie zaprezentowała się Dana International, pierwsza transseksualna laureatka Eurowizji.

Dana International podczas półfinału Eurowizji 2019

Pochodząca z Izraela Dana International wygrała Eurowizję 1998 z piosenką "Diva" (posłuchaj!).

50-letnia obecnie wokalistka na świat przyszła jako Yaron Cohen. Już jako nastolatek odkrył, że jest osobą transseksualną.

W 1993 r. w Londynie Cohen przeszedł operację zmiany płci; oficjalnie zmieniła też imię na Sharon. Wokalistka przyjęła też sceniczny pseudonim Dana International, a debiutancki album "Danna International" (posłuchaj przeboju "Cinque Milla"!) szybko pokrył się złotem w Izraelu.

Reklama

Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie ubrana w czerwoną suknię Dana International zaśpiewała przebój "Just The Way You Are" Bruno Marsa (sprawdź!).

"Miłość nie ma religii, nie ma rasy, nie ma ograniczeń. Miłość to miłość. Wszyscy zasługujemy na to, by być kochanym" - powiedziała Dana, a realizatorzy pokazywali pary wszystkich płci i w różnym wieku, które całowały się na sali przed kamerami.

Jeden z prowadzących, Assi Azar przed kamerami opowiedział wówczas swoją historię "wychodzenia z szafy". "Niesamowite życie" Dany International pomogło mu, a także "milionom ludzi na całym świecie" czuć się komfortowo takim, jakim są naprawdę.

Wyniki głosowania

Według łączonych wyników głosowania do finału awansowały następujące kraje (kolejność przypadkowa): Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino oraz Słowenia. Reprezentująca Polskę grupa Tulia nie awansowała do finałowego koncertu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje