Reklama

Eurowizja 2017

Eurowizja 2017: Kasia Moś podsumowała swój występ w Kijowie

Mieszane uczucia targają Kasią Moś po jej występie na tegorocznej Eurowizji, na której w finale ostatecznie zajęła 22. miejsce, piąte od końca.

Kasia Moś w finale Eurowizji 2017

Kasia Moś na przekór notowaniom bukmacherów awansowała do finału Eurowizji z dziewiątego miejsca w półfinale (na 10 gwarantujących występ w finale). Ostatecznie Polka w Kijowie z piosenką "Flashlight" uplasowała się na 22. pozycji.

Reklama

Mimo pozytywnych ocen jej występu przez internautów, Polka nie zachwyciła telewidzów oraz jurorów, zdobywając tylko 64 punkty (23 od jury, 41 od widzów z Europy). Ten wynik w kraju przyjęto jako rozczarowanie, szczególnie po 8. lokacie Michała Szpaka w ubiegłym roku.

Po powrocie do Polski Kasia Moś podsumowała swój występ w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji (pisownia oryginalna):

"Przez ostatnie dwa miesiące mojego życia starałam się być najlepszym 'ambasadorem' naszego kraju w Europie. Zaśpiewałam na wszystkich możliwych imprezach przed eurowizyjnych: Ryga, Londyn, Tel-Aviv, Amsterdam, Madryt i Praga, udzieliłam ogromu wywiadów i poznałam przemiłych ludzi, którzy dodawali mi wiary i sił. Dzisiaj (po pierwszej od dawna przespanej nocy) targają mną mieszane uczucia, z jednej strony jestem przeszczęśliwa i dumna, że udało się osiągnąć najważniejszy cel, jakim było wejście do finału. Z drugiej strony jest mi przykro, ponieważ, wiem, że wykonałam swoją pracę w 100 %, zaśpiewałam najlepiej jak potrafię, jestem z występu bardzo zadowolona i tak po ludzku liczyłam na wyższe miejsce w finale" - napisała 30-letnia wokalistka.

Kasia Moś podziękowała też fanom za wsparcie podczas konkursu i zaprosiła na koncerty. Wokalistka od pewnego czasu pracuje też nad swoją drugą płytą studyjną, która ma ukazać się jeszcze w tym roku (zapowiedzią materiału jest eurowizyjny singel "Flashlight").

Przypomnijmy, że debiutancki album "Inspination" trafił na rynek w październiku 2015 r. Zawierał on m.in. singel "Addiction", z którym Kasia Moś wystąpiła w polskich preselekcjach do Eurowizji 2016.

Sprawdź tekst piosenki "Flashlight" w serwisie Teksciory.pl!

Przypomnijmy, że tegoroczną Eurowizję wygrał Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois", zdobywając 758 punktów (376 od widzów, 382 od jurorów).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kasia Moś | Eurowizja 2017