The Voice Of Poland

Reklama

Adam Stachowiak największym wygranym siódmego sezonu "The Voice of Poland"?

Nie Mateusz Grędziński i nie Anna Karwan, a właśnie Adam Stachowiak jest największym wygranym poprzedniego sezonu "The Voice of Poland"? Liczby mówią same za siebie.

Nie Mateusz Grędziński i nie Anna Karwan, a właśnie Adam Stachowiak jest największym wygranym poprzedniego sezonu "The Voice of Poland"? Liczby mówią same za siebie.
Adam Stachowiak w listopadzie wystąpił ponownie w "The Voice of Poland". Tym razem jako gość /Mateusz Jagielski /East News

Początki

Urodzony we wrześniu 1997 roku Adam Stachowiak swoją muzyczną przygodę rozpoczął na długo przed zgłoszeniem się do "The Voice of Poland". W wieku czterech lat ukazała się bowiem jego debiutancka płyta "Anielskie przeboje", a media w całym kraju okrzyknęły go "najmłodszym muzykiem w Polsce".

W kolejnych latach Stachowiak powoli dojrzewał muzycznie. Przed udziałem w talent show działał w zespole Sugar. Grupa na koncie miała singel "Każdego dnia".

Posłuchaj utworu "Każdego dnia" grupy Sugar w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Krótka przygoda z "The Voice of Poland"

W 2016 roku Adam Stachowiak spróbował swoich sił w "The Voice of Poland". Podczas przesłuchań w ciemno wykonał utwór Sary Bareilles "Gravity" i przekonał tym samym do siebie Andrzeja Piasecznego oraz Tomsona i Barona.

Posłuchaj utworu "Gravity" w serwisie Teksciory.pl!

Prawdziwe wzruszenia rozpoczęły się jednak po decyzji trenerów. Piasek i panowie z Afromental namówili Stachowiaka, aby zaprezentował fragment swojej piosenki. Utwór zadedykowany zmarłej matce muzyka, nazwany w przyszłości "Mamo", wzruszył widzów, publiczność oraz samych trenerów, zwłaszcza Piasecznego i Natalię Kukulską. Maria Sadowska żałowała, że nie odwróciła swojego fotela.

Piosenka Stachowiaka szybko podbiła sieć, a w ponad rok nagranie z programu obejrzano ponad sześć milionów razy, co sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych występów w historii polskiego "Voice’a".

Podczas bitew Adam wystąpił w duecie z Eweliną Bogucką. Wykonali oni przebój Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa "Ktoś pomiędzy nami", co wzruszyło Kukulską. Pojedynek nie skończył się jednak dobrze dla Stachowiaka. Tomson i Baron postawili na Bogucką, a żaden z trenerów nie zdecydował się na kradzież. Ich decyzja uważana była za jeden z największych błędów w historii programu.

Rosnąca popularność

Być może jednak trenerzy wiedzieli, że muzykowi nie potrzeba już nic więcej, aby zaistniał. Niedługo później podpisał profesjonalny kontrakt z wytwórnią Universal. Rok temu ukazał się jego pierwszy singel, a był to utwór "Mamo", znany z "The Voice of Poland". Utwór na Youtube zdobył 11 milionów wyświetleń i uzyskał status platynowej płyty.

Na dobrej drodze do podobnego wyróżnienia jest również utwór "Wracam co noc". Od lutego teledysk do numeru obejrzano ponad 3,7 miliona razy.

Sprawdź tekst piosenki "Mamo" w serwisie Teksciory.pl!

"To numer napisany w trasie, gdzieś w hotelu między jednym koncertem a drugim. Jest dla mojej narzeczonej - tęsknię za nią, kiedy jestem kilkaset kilometrów od domu. Wtedy marzę tylko o tym, aby z nią porozmawiać, czy zwyczajnie napić się kawy" - opowiadał Adam Stachowiak, dziś już szczęśliwy mąż. 

Młody artysta budzi zainteresowanie niemal za każdym razem, gdy pojawi się w mediach. Stachowiaka bronią też liczby, którymi nie może pochwalić się żaden z innych uczestników poprzedniej edycji. Dla porównania singel Mateusza Grędzińskiego "Obietnice" w ciągu pół roku zdobył nieco ponad 560 tys. wyświetleń. 570 tys. wyświetleń zgarnął natomiast pierwszy singel Anny Karwan - "Mam was" - z maja tego roku.

Sprawdź tekst piosenki "Wracam co noc" w serwisie Teksciory.pl!

Co dalej?

Stachowiak stara się ostatnie dobre miesiące przełożyć na realny efekt, czyli płytę. Na razie nieznana jest data jej premiery, jednak młody wokalista i muzyk pracuje nad nią w pocie czoła. W całym przedsięwzięciu pomagają mu doświadczeni koledzy - Michał Cielębak, Krystian Hayn, Teodor Cyrulik, Łukasz Gronowski i Michał Śmierzchała.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adam Stachowiak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy