Reklama

Przystanek Woodstock 2017: Zobacz specjalną woodstockową gitarę

To już kilkuletnia tradycja - na Przystanku Woodstock prezentowana jest specjalna gitara malowana aerografem przez Szymona Chwalisza.

To już kilkuletnia tradycja - na Przystanku Woodstock prezentowana jest specjalna gitara malowana aerografem przez Szymona Chwalisza.
Szymon Chwalisz i jego woodstockowa gitara /INTERIA.PL

- Są to naprawdę zawodowe gitary - chwali Szymon Chwalisz Gibsona Les Paula, który już pierwszego dnia został sprawdzony w "boju" na Przystanku Woodstock.

Woodstockową gitarę zdobią podobizny wykonawców występujących na festiwalu. Są to Wojtek Łuczaj-Pogorzelski (lider Oddziału Zamkniętego), Justyna ChowaniakDomowych Melodii, Piotr Bukartyk, Paprodziad (Łąki Łan), Doug Aldritch (The Dead Daisies), a także prezydent Słupska Robert Biedroń, gość Akademii Sztuk Przepięknych.

Reklama

Dodatkowo na gitarze znalazł się portret Waldka, który wygrał konkurs na twarz Antyradia.

Kompletne przygotowanie instrumentu - od rozłożenia, przez pomalowanie do złożenia - zajmuje ok. miesiąca.

Okazuje, że to nie jedyna gitara, którą Szymon Chwalisz przywiózł na Przystanek Woodstock - drugi instrument został przygotowany specjalnie dla Slasha i zaprezentowany mu przed czerwcowym koncertem Guns N' Roses w Gdańsku.

- Każdy, kto obserwuje fanpage Slasha czy jego Instagram, to zaobserwuje, że nie ma tam nic normalnego - śmieje się twórca instrumentu, pytany o graficzną oprawę, która została zainspirowana właśnie grafikami wrzucanymi przez kudłatego muzyka. Znalazły się też dwa fragmenty olejnych obrazów autorstwa Chwalisza, które spodobały się Slashowi.

Obie gitary z autografami jak co roku trafią na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przystanek Woodstock | Szymon Chwalisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy