Pol'and'Rock Festival 2021

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2021 z pozytywną opinią policji. Będą dodatkowe pociągi do Makowic-Płotów [DOJAZD, PROGRAM, KTO WYSTĄPI]

Po raz pierwszy od 2016 r. Pol'and'Rock Festival nie otrzymał statusu imprezy podwyższonego ryzyka. Dla uczestników imprezy, która w tym roku odbędzie się na lotnisku Makowice - Płoty (29-31 lipca) przygotowane zostaną dodatkowe pociągi.

Po raz pierwszy od 2016 r. Pol'and'Rock Festival nie otrzymał statusu imprezy podwyższonego ryzyka. Dla uczestników imprezy, która w tym roku odbędzie się na lotnisku Makowice - Płoty (29-31 lipca) przygotowane zostaną dodatkowe pociągi.
Wielu uczestników Pol'and'Rock Festivalu docierało na miejsce pociągiem /Piotr Dziurman /Reporter

Od 2004 r. Przystanek Woodstock odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa imprezę zorganizowano w podwarszawskim studiu telewizyjnym pod szyldem Najpiękniejsza Domówka Świata.

W tym roku trwały przygotowania do Pol'and'Rock Festival ponownie w wersji plenerowej w Kostrzynie, jednak sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że organizatorzy ponownie musieli zmienić plany.

Nową lokalizacją jest Lotnisko Makowice - Płoty w województwie zachodniopomorskim. Daty pozostają bez zmian - 29-31 lipca.

Reklama

W nowym miejscu impreza - po raz pierwszy od 2016 r. - nie otrzymała statusu imprezy masowej podwyższonego ryzyka od policji. Na festiwalu będzie mogło bawić się 20 tys. uczestników.

Pociągi na festiwal Pol'and'Rock. Dodatkowe połączenia na stacji Płoty

W dniach 27 lipca - 1 sierpnia zostaną uruchomione dodatkowe połączenia kolejowe między Szczecinem a Kołobrzegiem. Na tory wyjedzie dwa razy więcej pociągów.

W ubiegłych latach do Kostrzyna nad Odrą pociągami docierało nawet 80 tys. osób.

Lotnisko Makowice od najbliższej stacji Płoty dzieli ok. 5 km. Dodatkowo Płoty są obsługiwane niemal tylko składami regionalnymi. Jest ich około dziesięciu dziennie. Poza tym zatrzymuje się tam para pociągów PKP Intercity "Swarożyc" na trasie Kołobrzeg - Wrocław - Kołobrzeg.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zapowiedział jednak, że władze regionu uruchomią specjalne połączenia kolejowe na Pol'and'Rock. "Będą kursowały średnio co godzinę" - podkreślił Geblewicz.

"Nasze ekipy zaczęły budowę festiwalowej infrastruktury (...). Z naszej strony chcemy zrobić wszystko, aby uczestnicy Festiwalu czuli się bardzo bezpiecznie" - poinformował Jurek Owsiak, prezentując najnowsze zdjęcia z terenu imprezy.

Wejściówki na Pol'and'Rock Festival 2021 - ceny

Festiwal w Makowicach - Płotach przyjmie formę hybrydową - dostępny będzie zarówno dla publiki obecnej na miejscu (organizatorzy przyjmą 20 tys. osób - w tym osoby zaszczepione i niezaszczepione), jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie. Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji.

W formie stacjonarnej uczestniczyć będą mogli posiadacze zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Tradycyjnie koszty organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia.

Wejściówki - w cenie 49 zł (taka sama cena obowiązuje, bez względu na to, na ile dni chce się przyjechać na festiwal - maksymalnie od wtorku do niedzieli) - pojawią się po raz pierwszy w historii imprezy. Jedna osoba zakupić może do 4 wejściówek, dodatkowo bezpłatnie dystrybuowane będą wejściówki na samochód, camper i przyczepę.

Środki uzyskane ze sprzedaży wejściówek przeznaczone zostaną na zabezpieczenie uczestników w związku z pandemią - pokrycie kosztów maseczek, płynów do dezynfekcji oraz tzw. szybkich testów w kierunku koronawirusa, które przeprowadzane będą mieć wszyscy wkraczający na wydarzenia, bez względu na stopień zaszczepienia.

Fani festiwalu, którym nie udało się kupić wejściówek, mogą jeszcze spróbować je zdobyć w konkursach organizowanych przez partnerów wydarzenia.

Kto zagra na Pol'and'Rock Festival 2021?

Do tej pory organizatorzy ujawnili, że na festiwalu zagrają Dubioza Kolektiv (Bośnia i Hercegowina, posłuchaj!), Morgane Ji, Slift (Francja) i polskie gwiazdy: Dżem (legenda śląskiego bluesa), Pidżama Porno, Raz Dwa Trzy, Kasia Kowalska, Renata Przemyk, Hańba!, Black River oraz Kapela ze Wsi Warszawa, Kroke i Tides From Nebula (Nocna Scena ASP).

Zaprezentują się również laureaci Eliminacji: Nietrzask, Kosmodrom, WaluśKraksaKryzys, From Today, Cheap Tobacco, No Logo, Decadent Fun Club i Conga Line.

W Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się m.in. Arek Jakubik, Przemek Kossakowski i ekipa "Down the Road", Łukasz Czepiela i Radek Kotarski, popularyzator wiedzy, dziennikarz i autor książek, znany z kanału Polimaty (ponad 700 tys. subskrybentów).

Do składu imprezy dołączyli tajemniczy zespół Bokka (na festiwalu grali w 2019 - Mała Scena i 2020 - Najpiękniejsza Domówka Świata), niemiecki wokalista reggae Jahcoustix (był na Przystanku Woodstock 2011), hiphopowy skład Łona i Webber & The Pimps oraz jazzowa grupa EABS (Nocna Scena ASP).

Interia/Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama