OFF Festival 2016

Reklama

OFF Festival: GZA odwołuje koncert bez podania przyczyny

Członek legendarnej formacji Wu-Tang Clan po raz kolejny nie pojawi się w Polsce. W jego miejsce na OFF Festivalu pojawi się Wiley.

Członek legendarnej formacji Wu-Tang Clan po raz kolejny nie pojawi się w Polsce. W jego miejsce na OFF Festivalu pojawi się Wiley.
GZA odwołał kolejny koncert w Polsce /Fergus McDonald /Getty Images

Na oficjalnym profilu festiwalu pojawiło się następujące ogłoszenie:

"Ważna informacja: Wiley w miejsce GZA. Oto kilka słów wyjaśnienia od Artura Rojka: 'Wiley, pionier grime’u, dołącza do składu OFF Festivalu! To znakomita wiadomość, ale łączy się też z przykrą informacją - brytyjski raper zastąpi bowiem w programie GZA. Ostatnie tygodnie poświeciliśmy na ratowanie koncertu bezskutecznymi rozmowami telefonicznymi. Okazało się że nie mamy na to żadnego wpływu. Przedstawiciel GZA okazał się nieodpowiedzialnym człowiekiem. Pierwszy raz w 11-letniej historii festiwalu zdarzyło mi się, że człowiek reprezentujący artystę kompletnie odpuścił sprawę. Nie odwołał koncertu, nie próbował renegocjować warunków. W kilku ostatnich rozmowach wspominał o kłopotach swoich i artysty, ale obiecywał, że szuka rozwiązań, by w końcu przerwać kontakt. Takich sytuacji nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Wierzę jednak, że Wiley godnie zastąpi GZA i będziecie się dobrze bawić’"- czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Wiley to jeden z głównych przedstawicieli muzyki grime. We wrześniu ukaże się jego album "Goodfather". Będzie to jego 11. płyta w karierze.

Artysta wystąpi w Katowicach 6 sierpnia na scenie głównej.

To nie pierwszy raz, gdy GZA odwołał nagle koncert w Polsce. W 2015 roku producent i raper miał wystąpić na Up To Date Festival w Białymstoku, jednak twórca odwołał europejską część trasy, nie informując organizatorów o swojej decyzji. Tournee zostało odwołane z powodu pracy nad nowym projektem z Vangelisem.

OFF Festival odbędzie się w dniach 5 -7 sierpnia w Katowicach. Wystąpią m.in.: The Kills, Lush, Clutch, SBB, Anohni, Brodka, Devendra Banhart, Jaga Jazzist, Thundercat, Kaliber 44, Liima, GusGus oraz Yung Lean.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GZA | OFF Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy