Jarocin Festiwal
Reklama

Wystartowały Jarocińskie Rytmy Młodych. Trwa nabór do konkursu

Ruszyła kolejna edycja najstarszego przeglądu dla młodych artystów - Jarocińskie Rytmy Młodych. To szansa dla debiutujących zespołów, by szybko dotrzeć na dużą scenę Jarocina!

Ruszyła kolejna edycja najstarszego przeglądu dla młodych artystów - Jarocińskie Rytmy Młodych. To szansa dla debiutujących zespołów, by szybko dotrzeć na dużą scenę Jarocina!
Sad Smiles na scenie Jarocin Festiwal 2023 /Natalia Nazar /INTERIA.PL

Przez cały marzec można zgłaszać się do Jarocińskich Rytmów Młodych. Do wygrania jest m.in. nagroda finansowa oraz występ na legendarnym jarocińskim festiwalu. W konkursie mogą wziąć udział wykonawcy prezentujący autorskie utwory.

Z początkiem marca został uruchomiony specjalny formularz na stronie pod tym linkiem. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca.

Spośród wszystkich uczestników jury - w skład którego wchodzą Anna Rusowicz (wokalistka), Oliwia Kopcik (Interia Muzyka), Michał Wiraszko (m.in. zespół Muchy) oraz przedstawiciele organizatora Sebastian Pluta i Tomasz Jankowski - wybierze 30 wykonawców, którzy przejdą do półfinału. Wśród nich znajdzie się laureat przeglądu "Spichlerz szuka młodych talentów" organizowanego przez klub muzyczny Spichlerz w Jarocinie. Przesłuchania do niego odbędą się w marcu i w kwietniu.

Reklama

W dalszym etapie za pomocą głosowania internetowego spośród wszystkich półfinalistów publiczność wybierze pierwszego finalistę. Pozostałych czterech wskaże ponownie jury.

Finał odbędzie się 18 lipca w jarocińskim amfiteatrze w formie przesłuchań na żywo. Wskazany przez jury zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł oraz wystąpi na głównej scenie tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.

Jarocińskie Rytmy Młodych - szansa dla debiutantów

Jarociński konkurs został zapoczątkowany w 1970 r. wraz z pojawieniem się Wielkopolskich Rytmów Młodych. Przez kilkadziesiąt lat wykreował wiele muzycznych gwiazd m.in. TSA, SiekieręHey, Curly Heads czy WaluśKraksaKryzys. Ubiegłorocznym zwycięzcą została formacja Sad Smiles.

Wydarzenie organizowane jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz Muzeum Regionalne w Jarocinie. Współorganizatorem jest agencja Good Taste Production, a partnerem Gmina Jarocin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarocin Festiwal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy