Eurowizja Junior 2023
Reklama

Eurowizja Junior 2023: kto głosował na Polskę? [WYNIKI]

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Nicei. Maja Krzyżewska zajęła szóste miejsce. Sprawdźmy, jak prezentują się szczegóły głosowania.

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Nicei. Maja Krzyżewska zajęła szóste miejsce. Sprawdźmy, jak prezentują się szczegóły głosowania.
Maja Krzyżewska na scenie Eurowizji Junior 2023 /YouTube /materiał zewnętrzny

Finał Eurowizji Junior odbyła się w hali widowiskowej Palais Nikaïa. Konkurs prowadzili Olivier Minne (współprowadził konkurs Eurowizji Junior w Paryżu w 2021 r.) oraz modelka i dziennikarka Laury Thilleman (w 2011 r. zdobyła tytuł Miss France), dziś jedna z twarzy tamtejszej telewizji. Ophenya, francuska influencerka, tworzyła treści na media społecznościowe Eurowizji.

W tym roku w Eurowizji Junior rywalizowali przedstawiciele 16 krajów. Z numerem dziewiątym wystąpiła reprezentantka Polski - Maja Krzyżewska. Autorami "I Just Need a Friend" (posłuchaj!) - eurowizyjnej piosenki Mai - są Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Carla Fernandes.

Reklama

Wyboru zwycięzcy Eurowizji Junior dokonali komisje jurorskie z poszczególnych krajów oraz widzowie i internauci (w proporcjach 50:50). W dziecięcym konkursie, w przeciwieństwie do dorosłej edycji, można było głosować na reprezentanta z własnego kraju.

Jak dużo daje poparcie publiczności mogliśmy zobaczyć m.in. w przypadku naszej Roksany Węgiel - w głosowaniu jury była dopiero 7., ale głosy fanów dały jej zdecydowaną wygraną.

Eurowizja Junior 2023: kto głosował na Polskę?

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników w sieci można znaleźć było liczne słowa poparcia dla polskiej reprezentantki. "Przepiękne to było", "To było fenomenalne", "Ogladając ten występ, płakałam, przysięgam, przepięknie", "Najlepszy występ w tym konkursie" - pisali internauci z różnych państw.

W głosowaniu jury najwięcej punktów - 10 - Mai Krzyżewskiej przyznały Irlandia i Wielka Brytania, nikt jednak nie dał Polsce 12 punktów. Łącznie w głosowaniu jury zdobyliśmy 69 punktów. Od głosujących online Polska otrzymała punkty 55 punktów, co łącznie dało wynik 124 i szóste miejsce w stawce. 

Tegoroczną Eurowizję Junior wygrała Francja. Zdobyła łącznie 228 punktów, pokonując Hiszpanię (201) i Armenię (180). 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2023 | Maja Krzyżewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy