Eurowizja Junior 2022
Reklama

Kim jest Lissandro? Młody Francuz wygrał Eurowizję Junior 2022!

13-letni Lissandro z Francji okazał się zwycięzcą tegorocznego konkursu Eurowizji Junior, który organizowany był w Armenii. Oto, co o nim wiemy!

13-letni Lissandro z Francji okazał się zwycięzcą tegorocznego konkursu Eurowizji Junior, który organizowany był w Armenii. Oto, co o nim wiemy!
Lissandro w teledysku do "Oh Maman!" / Youtube /

11 grudnia roku w Erywaniu odbył się finał Eurowizji Junior 2022. Polskę reprezentowała Laura Bączkiewicz. Ostatecznie Polka z piosenką "To The Moon" zajęła 10. miejsce.

Dużo lepiej w konkursie zaprezentował się reprezentant Francji Lissandro. 13-letni wokalista z piosenką "Oh Maman!" wygrał tegoroczną Eurowizję, zdobywając ostatecznie 203 punkty - 71 od widzów i 132 od jurorów.

Francja wyprzedziła reprezentacje Armenii i Gruzji.

Sprawdź tekst piosenki "Oh Maman!" w serwisie Teksciory

Reklama

"Dobra passa Francji trwa: 13-letni Lissandro właśnie wygrał #EurowizjaJunior! Gratulacje dla wszystkich młodych artystów. Łączy nas muzyka" - napisał na Twitterze Frédéric Billet, ambasador Francji w Polsce.

Kim jest Lissandro? 13-latek zachwycił całą Europę

Eurowizyjnego przedstawiciela Francja wyłoniła na początku listopada. 13-letni Lissandro pochodzi z małej miejscowości Moselle, śpiewa w pięciu językach, jest też aktorem dubbingowym. Jak sam przyznał przed Eurowizją, śpiewanie to jego największa pasja, wśród gwiazd, które go inspirują młody Francuz wymienia: Elvisa Presleya i Bruno Marsa.

"Jestem bardzo dumny i zaszczycony, że mogę reprezentować Francję z moją piosenką, łączącą pop i rocka, które tak uwielbiam. Jestem także dumny z bycia częścią wspaniałej, eurowizyjnej rodziny. Dam z siebie wszystko, by w jak najlepszym świetle reprezentować Francję" - mówił krótko po wyborze.

"Oh Maman" stworzyła Barbara Pravi znana z Eurowizji

Piosenkę zwycięzcy Eurowizji Junior stworzyła znana francuska kompozytorka i wokalistka, którą widzowie mogą pamiętać z dorosłej Eurowizji z 2021 roku - mająca polskie korzenie Barbara Pravi. Singel napisany został całkowicie po francusku. Końcówka wykonywana jest a capella.

Przypomnijmy, że to drugi sukces Francji na Eurowizji Junior w ostatnich latach. Podczas Eurowizji Junior w Warszawie w 2020 roku triumfowała Valentina z utworem "J’imagine".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy