Eurowizja Junior 2022
Reklama

Eurowizja Junior 2022: Jak głosować na Polskę? Laura Bączkiewicz prosi o głosy [INSTRUKCJA]

Ostatnia szansa na oddanie swoich głosów podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Poniżej możecie dowiedzieć się, jak oddać głos na reprezentującą Polskę Laurę Bączkiewicz. To ona w wystąpiła w Erywaniu w Armenii z piosenką "To the Moon".

Ostatnia szansa na oddanie swoich głosów podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Poniżej możecie dowiedzieć się, jak oddać głos na reprezentującą Polskę Laurę Bączkiewicz. To ona w wystąpiła w Erywaniu w Armenii z piosenką "To the Moon".
Laura Bączkiewicz podczas Eurowizji Junior 2022 /

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbywa się w Erywaniu, stolicy Armenii. W zeszłym roku w Paryżu triumfowała Malena z utworem "Qami Qami", która wyprzedziła Sarę James z Polski ("Somebody"). Do tej pory Polska dwukrotnie wygrała konkurs - Roksana Węgiel w 2018 r. ("Anyone I Want to Be") i Viki Gabor w 2019 r. ("Superhero").

W tym roku w Eurowizji Junior rywalizują przedstawiciele 16 krajów. Konkurs odbędzie się w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu.

Reprezentująca Polskę Laura Bączkiewicz zaśpiewała piosenkę "To the Moon", której główne przesłanie brzmi "Nie bój się marzyć, śmiało wyżej patrz". Na scenie pojawiła się jako druga z kolei.

Reklama

Eurowizja Junior 2022: Jak głosować na Polskę?

Wyboru zwycięzcy Eurowizji Junior dokonają komisje jurorskie z poszczególnych krajów oraz widzowie i internauci (w proporcjach 50:50). W dziecięcym konkursie, w przeciwieństwie do dorosłej edycji, można głosować na reprezentanta z własnego kraju. Jak dużo daje poparcie publiczności mogliśmy zobaczyć m.in. w przypadku naszej Roksany Węgiel - w głosowaniu jury była dopiero 7., ale głosy fanów dały jej zdecydowaną wygraną.

Głosowanie online ruszyło 9 grudnia o godz. 20 i zakończyło się tuż przed rozpoczęciem koncertu finałowego (godz. 16). Po występach wszystkich uczestników można ponownie oddać głos przez ok. 15 minut.

Polska jest jednym z sześciu krajów, który wygrywał w konkursie dwukrotnie - w tym gronie znajdują się także Malta, Białoruś, Armenia, Rosja i Gruzja. Polska jako jedyna wygrała rok po roku. Zwycięstwo Viki Gabor było też najbardziej okazałe w 20-letniej historii konkursu - polska wokalistka miała aż 51 punktów przewagi nad drugim miejscem.

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz z piosenką "To The Moon"

Za utwór "To The Moon" 11-letniej wokalistki odpowiadają Monika Wydrzyńska (tekst) i Jakub Krupski (muzyka). Z kolei klip wyreżyserował Pascal Pawliszewski.

Sprawdź tekst "To The Moon" w serwisie Tekściory.pl!

W roli prowadzących Eurowizji Junior 2022 występują Iweta Mukuczian (reprezentantka Armenii na dorosłej Eurowizji 2016 - w Sztokholmie z piosenką "LoveWave" zajęła wtedy 7. miejsce, wyprzedzając naszego Michała Szpaka), Karina Ignatian (reprezentantka Armenii na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, którą wygrała Polka Viki Gabor) oraz prezenter telewizyjny i komik Garik Papojan.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2022 | Laura Bączkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy