Eurowizja 2024
Reklama

Sensacyjny powrót po 31 latach na Eurowizję staje się faktem. Ujawniła, co szykują

Luksemburg raz ostatni kraj wziął udział w Eurowizji w 1993 roku — wtedy grupa Modern Times zajęła 20. miejsce. Od tamtej pory Luksemburczycy nie pojawili się w słynnym konkursie. Powodów było wiele: niskie zainteresowanie widzów, kłopoty finansowe, ponoć słabe szanse na zwycięstwo. Eurowizja 2024 będzie wielkim powrotem tego państewka na międzynarodową arenę muzyczną. Kto będzie reprezentował Luksemburg i jaką piosenkę wykona?

Luksemburg raz ostatni kraj wziął udział w Eurowizji w 1993 roku — wtedy grupa Modern Times zajęła 20. miejsce. Od tamtej pory Luksemburczycy nie pojawili się w słynnym konkursie. Powodów było wiele: niskie zainteresowanie widzów, kłopoty finansowe, ponoć  słabe szanse na zwycięstwo. Eurowizja 2024 będzie wielkim powrotem tego państewka na międzynarodową arenę muzyczną. Kto będzie reprezentował Luksemburg i jaką piosenkę wykona?
Tali będzie w tym roku reprezentować Luksemburg na Eurowizji /Jeff Spicer / Stringer /Getty Images

Tali będzie pierwszą reprezentantką Luksemburga na Eurowizji po 31-letniej przerwie. Luksemburg był jednym z siedmiu krajów, które wzięły udział w pierwszym Konkursie Piosenki Eurowizji w 1956 roku i przez lata jego uczestnictwo przyniosło krajowi pięć zwycięstw, ostatnie w 1983 roku. Malutki Luksemburg planował powrót do konkursu już w 2004 roku, lecz zrezygnowano wtedy z powodów finansowych.

Luksemburg wraca na Eurowizję po 31 latach. Kto będzie ich reprezentował?

Tali wystąpi w drugiej połowie pierwszego półfinału tegorocznej Eurowizji, który odbędzie się 7 maja. Wiele wskazuje na to, że jej odświeżony występ może przynieść Luksemburgowi długo oczekiwany sukces. Byłaby to z pewnością spora niespodzianka, po tak długiej nieobecności.

Reklama

Kim jest Tali, pierwsza reprezentantaka Luksemburga na Eurowizji od 31 lat?

Póki co, luksemburska artystka Tali szykuje się do konkursu Eurowizji 2024 ze swoją odświeżoną wersją utworu "Fighter".

Wokalistka urodziła się w Tel Awiwie, a jej rodzicami jest matka będąca Izraelką oraz peruwiański Żyd. W młodości przyszła wokalistka często przeprowadzała się ze względu na pracę ojca. Mieszkała m.in. w Chile i Argentynie.

Ostatecznie rodzina osiedliła się w Limpertsberg, dzielnicy Luksemburga. Muzyką zainteresowała się w wieku 7 lat, a karierę rozpoczęła jako 12-latka. Studiowała m.in. w Nowym Jorku na Marymount Manhattan College.

Artystka, która w styczniu 2024 roku zwyciężyła preselekcjach w Luksemburgu, przed Eurowizją intensywnie pracowała nad swoim występem. Zdecydowała się m.in. na kompletną zmianę wizerunku, o czym dała znać fanom na swoim profilu na Instagramie. Za zaskakujące fryzury i makijaż odpowiada Luca de Michele.

Długie falujące włosy Tali zostały splecione w warkocze, a sama wokalistka przywdziała czarną bluzkę i lateksową mini. Metamorfozę Tali podkreślają wysokie, czarne kozaki.

Tali przyznaje, że dotychczasowe doświadczenia były dla niej spełnieniem marzeń: "Zawsze chciałam zajmować się muzyką profesjonalnie. Praca w studio, pisanie piosenek... to wszystko jest jak spełnienie marzeń. Pracowałam w Nowym Jorku jako nauczycielka śpiewu, co bardzo lubię. Ale teraz mogę śpiewać profesjonalnie i trudno mi w to uwierzyć" - mówił w jednym z wywiadów.

Tali zakochała się w utworze "Fighter"

Silvio Lisbonne, autor piosenki "Fighter", przyznaje, że znalezienie odpowiedniego wykonawcy zajęło kilka tygodni. Tali zakochała się w utworze, gdy po raz pierwszy go usłyszała. Była wtedy w Nowym Jorku i wysłała autorom krótką wiadomość głosową, którą nagrała w swoim pokoju.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja | Eurowizja 2024 | Konkurs Piosenki Eurowizji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy