Eurowizja 2022

Reklama

Rockowi Bułgarzy odpadli z Eurowizji. Do kogo porównali ich polscy widzowie?

Intelligent Music Project z Bułgarii zaprezentowali się na Eurowizji z rockową piosenką „Intention”. Polscy widzowie natychmiast znaleźli rodzimego odpowiednika dla frontmana reprezentantów Bułgarii.

Intelligent Music Project z Bułgarii zaprezentowali się na Eurowizji z rockową piosenką „Intention”. Polscy widzowie natychmiast znaleźli rodzimego odpowiednika dla frontmana reprezentantów Bułgarii.
Michał Szpak został porównany do Ronniego Romego z Intelligent Music Project /Michael Campanella / Agencja Forum / Matteo Rasero / Zuma Press /Getty Images

Intelligent Music Project to tegoroczni reprezentanci Bułgarii na Eurowizji. Na scenie wystąpili z piosenką "Intention", a cały występ dzięki mocnemu, rockowemu klimatowi, zdecydowanie wyróżniał się na tle innych uczestników.

Mimo oryginalnego pomysłu, piosenka nie przypadła do gustu głosującym i jurorom. Zgodnie z tym, co przewidywali bukmacherzy, bułgarski skład pożegnał się z Eurowizją na etapie półfinału.

Kim jest wokalista z Intelligent Music Project? "Bułgarski Michał Szpak"

Co ciekawe frontmanem zespołu nie jest Bułgar, a pochodzący z Chile wokalista Ronnie Romero, związany z zespołem Rainbow, którego liderem jest Ritchie Blackmore, były gitarzysta Deep Purple. Romero ma na koncie także współpracę z m.in. Michael Schenker Group, Lords Of Black, Sunstorm czy Vandenberg.

Reklama

W mediach społecznościowych - ze względu na wygląd wokalisty zespołu - natychmiast pojawiły się porównania do polskiego gwiazdora Michała Szpaka.

"Michał Szpak po roku w Bułgarii", "Myślałem, żet to Michał Szpak", "Czy Michał Szpak reprezentuje w tym roku Bułgarię?".

Nie brakło również porównań do dużo popularniejszych rockowych zespołów, w tym m.in. do Foo Fighters.

Co ciekawe - mimo wielu prześmiewczych komentarzy - nie brakowało też takich, w których wyrażano niezadowolenie z powodu odpadnięcia zespołu z konkursu. Według ich zwolenników bułgarskiej grupy, mimo słabej piosenki, formacja była oryginalna na tle wielu takich samych występów.

Przypomnijmy, że Michał Szpak wystąpił na Eurowizji w 2016 roku. W finale zajął ósme miejsce, co jest trzecim najlepszym wynikiem Polski w historii konkursu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2022 | Michał Szpak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy