Eurowizja 2021
Reklama

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski reprezentantem Polski! Piosenka "The Ride" [SPRAWDŹ TEKST, WIDEO]

To już oficjalne! Ulubieniec TVP Rafał Brzozowski został reprezentantem Polski na Eurowizję 2021. Do Rotterdamu pojedzie z tanecznym utworem "The Ride".

To już oficjalne! Ulubieniec TVP Rafał Brzozowski został reprezentantem Polski na Eurowizję 2021. Do Rotterdamu pojedzie z tanecznym utworem "The Ride".
Rafał Brzozowski jest faworytem prezesa TVP Jacka Kurskiego /AKPA

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa odwołano Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie (Holandia). Choć sytuacja na całym świecie wciąż nie jest ustabilizowana, w tym roku festiwal ma się odbyć zgodnie z planem w dniach 18, 20 (półfinały) i 22 maja (finał).

Organizująca konkurs Europejska Unia Nadawców (EBU) pozostawiła krajom decyzję, czy w tym roku wystawią tych samych wykonawców, którzy mieli pojawić się w 2020, czy zdecydują się na nowych reprezentantów.

Spośród 40 państw, zdecydowana większość zamierza wysłać tych samych przedstawicieli.

Reklama

TVP nie zdecydowała się ponownie wybrać Alicji Szemplińskiej (sprawdź!), która miała reprezentować Polskę w 2020 r. z piosenką "Empires".

W programie "Pytanie na śniadanie" TVP oficjalnie ujawniła, że reprezentantem zostanie Rafał Brzozowski. Wokalista zaprezentował swoją piosenkę "The Ride".

Na razie bukmacherzy nisko oceniają szanse Polski, dając nam 18. miejsce w finale. W komentarzach pod klipem przeważają głosy rozczarowania, także wśród fanów Eurowizji z innych krajów. "Pierwsze miejsce ale od końca", "kicha jak nic", "gorzej być nie może", "żenada, uszy bolą" - to tylko niektóre spośród kilkuset już głosów pod teledyskiem.

Sprawdź tekst piosenki "The Ride" w serwisie Teksciory.pl!

Kim jest Rafał Brzozowski?

Gospodarz "Jaka to melodia?" i prowadzący "The Voice Senior" w 2019 r. był w polskim składzie jury na Eurowizję.

Z kolei w 2017 r. startował w polskich preselekcjach do tego konkursu z utworem "Sky Over Europe" (posłuchaj!). Wówczas zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Kasią Moś.

Niespełna 40-letni obecnie wokalista z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. W 2006 r. zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach. Z powodu kontuzji kręgosłupa zakończył karierę sportową.

Występował w zespołach Emigranci i Mono (dowodzonym przez Marka Kościkiewicza, założyciela i pierwszego lidera De Mono).

Jesienią 2011 r. wziął udział w pierwszej edycji "The Voice of Poland" w TVP2. W drużynie Andrzeja Piasecznego dotarł do półfinału.

Wystąpił w pierwszej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w Polsacie w 2014 r. (w parze z Izabelą Janachowską zajął 7. miejsce).

Jesienią 2017 r. został prowadzącym programu "Koło fortuny". Od tego czasu jest jednym z ulubieńców prezesa Jacka Kurskiego. Jesienią 2019 r. został gospodarzem "Jaka to melodia?", zamieniając się miejscami z Norbim. Prowadził m.in. finał krajowych preselekcji do Eurowizji Junior 2017 i koncerty sylwestrowe TVP w Zakopanem (2017, 2019).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja | Eurowizja 2021 | Rafał Brzozowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama