Eurowizja 2021
Reklama

Eurowizja 2021: Kim jest Stefania? Niesamowity występ Grecji! [WIDEO]

18-letnia Stefania z Grecji sprawi niespodziankę podczas Eurowizji? Jej sceniczne wykonanie piosenki "Last Dance" na pewno zapadnie w pamięć widzom konkursu.

18-letnia Stefania z Grecji sprawi niespodziankę podczas Eurowizji? Jej sceniczne wykonanie piosenki "Last Dance" na pewno zapadnie w pamięć widzom konkursu.
Stefania na eurowizyjnej scenie /Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia /East News

Stefania Liberakakis to grecko-holenderska wokalistka, tegoroczna reprezentantka Grecji na tegorocznej Eurowizji.

Artystka na świat przyszła w grudniu 2002 roku w Utrechcie. Popularność zdobyła dzięki występowi w holenderskim talent show "The Voice Kids", gdzie dotarła do drugiego etapu.

Następnie Stefania trafiła do zespołu Kisses i reprezentowała Holandię na Eurowizji Junior na Malcie w 2014 roku. Formacja wystąpiła tam z utworem "Kisses And Dancin’" (sprawdź!) i zajęła ósmą lokatę.

Reklama

Solowo zadebiutowała cztery lata później z piosenką "Stupid Reasons". Jest aktywna również na greckiej scenie muzycznej, co ostatecznie doprowadziło do tego, że  tamtejszy nadawca zdecydował się na wysłanie jej na Eurowizję.

Stefania miała wystąpić również w 2020 roku. Wtedy jej propozycją był utwór "Supergirl".

Początkowo wokalistka zgłosiła aż siedem piosenek, z których ostateczny wybór padł na piosenkę "Last Dance" (posłuchaj!), utrzymanej w klimacie lat 80. Za utwór odpowiedzialni są Dimitris Kontopulos i Mary Sharon Vaughn.

Kluczowymi elementami podczas występu Stefanii na Eurowizji są tancerze oraz efekty specjalne. Części dziennikarzy eurowizyjnych wykorzystanie technologii w taki sposób przypomniało m.in. występ Sergieja Łazariewa.

Podczas występu tancerze Greczynki występowali w zielonych kombinezonach na zielonym tle, co sprawiało wrażenie, jakby obok wokalistki tańczyły same ubrania. Taki pomysł na organizację show przypadł do gustu widzom, którzy na Twitterze nie mogli nachwalić się 18-latki.

"Niesamowity występ, niesamowita choreografia, niesamowite kostiumy" - czytamy w jednym z komentarzy.

Grecja ostatecznie znalazła się w ścisłej dziesiątce, która awansowała do półfinału.

Zobaczcie, jak wyglądały występ wokalistki.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stefania | Eurowizja 2021
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy