Eurowizja 2019

Reklama

Eurowizja 2019: Jak w Amsterdamie wypadła Tulia?

Zespół Tulia występem na przedeurowizyjnej imprezie "Eurovision In Concert" w Amsterdamie rozpoczął tournée po Europie, mające pomóc w walce o triumf podczas 64. Konkursu Eurowizji, który odbędzie się w tym roku w Tel Awiwie.

Zespół Tulia występem na przedeurowizyjnej imprezie "Eurovision In Concert" w Amsterdamie rozpoczął tournée po Europie, mające pomóc w walce o triumf podczas 64. Konkursu Eurowizji, który odbędzie się w tym roku w Tel Awiwie.
Tulia wystąpiła w Amsterdamie /Wojciech Olszanka /East News

Przypomnijmy, że na tegorocznej Eurowizji polskim reprezentantem będzie zespół Tulia z utworem "Fire Of Love" (Pali się)".

Za tekst kompozycji odpowiada Sonia Krasny (język polski) oraz Jud Friedman i Allan Rich (język angielski), muzykę stworzyła Nadia Dalin. Producentem utworu został Marcin Kindla.

Sprawdź tekst piosenki "Pali się (Fire of Love)" w serwisie Tekściory.pl!

Pierwotna wersja piosenki znalazła się na rozszerzonej wersji debiutanckiej albumu Tulii, który ukazał się 25 maja 2018 roku. Na potrzeby Eurowizji piosenkę przearanżowano i dodano wstawki w języku angielskim.

Reklama

Formacja w składzie -  Tulia Biczak, Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka - rozpoczęła promocję swojej twórczości w Europie. Pierwszym przystankiem był Amsterdam, gdzie 6 kwietnia odbyło się specjalne wydarzenie "Eurovision In Concert".

Podczas imprezy zaprezentowało się 28 tegorocznych uczestników Eurowizji. Jak na ich tle wypadła Tulia?

Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, dziewczyny z grupy wystąpiły jako czternaste i zostały bardzo ciepło przyjęte przez publikę, z którą starały się nawiązać interakcje w trakcie przebywania na scenie.

Grupa zaprezentowała się w strojach mocno przypominających te, w których kwartet wystąpił podczas rozdania Fryderyków. Na razie nie wiadomo, czy w takich samych kreacjach wokalistki pojawią się w maju w Tel Awiwie.

Ponadto wokalistki udzieliły kilkunastu wywiadów, a następnego dnia z samego rana wróciły do Polski. "Super publiczność, super energia, świetnie nas przyjęli. Nie można tego opisać" - czytamy na Instagramie Tulii.

Zespół wystąpi jeszcze na dwóch przedeurowizyjnych imprezach - w Londynie (14 kwietnia) oraz w Madrycie (19-20 kwietnia).

Jak oceniono występ Polek?

W internetowym głosowaniu bloga Wiwibloggs, fanom Eurowizji zadano pytanie, kto najlepiej zaprezentował się podczas koncertu w Amsterdamie. Tulia znalazła się na trzecim miejscu z ponad siedmioma procentami wszystkich głosów. Większe poparcie otrzymali jedynie Jonida Maliqi z Albanii oraz Duncan Laurence z Holandii. Ten ostatni uważany jest za największego faworyta tegorocznej konkursu.

Bukmacherzy nadal nieubłagani

Mimo intensywnej promocji notowania Tulii u bukmacherów nadal pozostają bardzo niskie. Według ostatnich typów polskie reprezentantki nie awansują do finału, zajmując w swoim półfinale 12. miejsce. Zwycięzcą całej imprezy zostać ma natomiast wspomniany Duncan Laurence z numerem "Arcade".


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2019 | Tulia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama