Eurowizja 2017

Reklama

Eurowizja 2017: Loreen walczy o drugą szansę

Spore zaskoczenie w Melodifestivalen - szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. Loreen, laureatka konkursu z 2012 r., o awans do finału preselekcji musi walczyć w konkursie drugiej szansy.

Spore zaskoczenie w Melodifestivalen - szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. Loreen, laureatka konkursu z 2012 r., o awans do finału preselekcji musi walczyć w konkursie drugiej szansy.
Loreen znów próbuje swoich sił w eliminacjach do Eurowizji /fot. Michał Wargin /East News

Za nami cztery półfinały Melodifestivalen - znamy osiem piosenek, które będą walczyć w finale szwedzkich preselekcji do Eurowizji (11 marca). Dużym zaskoczeniem jest brak piosenki Loreen "Statements", która była uważana za pewnego zwycięzcę.

Widzowie zdecydowali, że 33-letnia wokalistka nie zakwalifikowała się bezpośrednio do finału - zajęła miejsca 3-4., co oznacza, że wystąpi w konkursie drugiej szansy (sobota 4 marca). O dodatkowe cztery miejsca w finale rywalizować będzie ośmiu wykonawców.

Pod pseudonimem Loreen kryje się Lorine Zineb Noka Talhaoui. Przyszła na świat w 1983 r. w Sztokholmie, lecz ma korzenie marokańskie. Jest wokalistką, pianistką i producentką. W 2004 roku wzięła udział w szwedzkiej edycji programu "Idol" (ostatecznie zajęła 4. miejsce), później została prezenterką i producentką telewizyjną, zajmując się programami typu reality show.

Reklama

W 2011 roku po raz pierwszy spróbowała swoich sił w Konkursie Eurowizji, jednak nie przeszła krajowych preselekcji. W 2012 roku wróciła na Eurowizję z piosenką "Euphoria" i z ogromną przewagą wygrała konkurs. "Euphoria" z miejsca stała się przebojem, zdobywając pierwsze miejsca list przebojów w całej Europie.

Loreen wychowywała się na wsi. Aktualnie przyznaje się, że nie ogląda telewizji i unika miejskiego zgiełku. Do jej największych inspiracji muzycznych zaliczają się Bjork, Enya i Lisa Gerrard (z zespołu Dead Can Dance).

W dorobku ma tylko debiutancki album "Heal" (2012). W listopadzie 2014 r. wokalistka ogłosiła, że pracuje nad nową płytą "Paperlight" (wśród współpracowników miała być m.in. Kiesza), ale do tej pory ukazały się tylko cztery single, w tym ostatni "Statements".

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Loreen | Eurowizja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy