Eurowizja 2016

Reklama

Michał Szpak: Wojewoda zadzwonił z przeprosinami

"Nie ma sensu przeplatać takiego sukcesu z takimi wypowiedziami" - Michał Szpak nie chciał się wdawać w komentowanie krytycznych wypowiedzi działacza podkarpackiego PiS.

Po sukcesie na Eurowizji (8. miejsce w końcowej klasyfikacji, 3. pozycja w głosowaniu samej publiczności) Michał Szpak spotkał się z wieloma ciepłymi komentarzami dot. jego występu. Pojawiły się również negatywne wypowiedzi na temat Polaka. Jednym z krytyków Szpaka jest Włodzimierz Nowak, działacz Prawa i Sprawiedliwości z Rzeszowa oraz koordynator Podkarpackiego Oddziału Europejskiego Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich (pisownia oryginalna):

"Może się ktoś zemną zgadzać lub nie, bo to prawo demokracji. Tak samo ma prawo mi się coś nie podobać. Proszę obejrzeć te zdjęcia wyłowione w internecie. Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana? Czy to Michał, czy Michałowa? Ten świat zwariował całkowicie. Proszę spojrzeć na zdjęcie w czerwonej kurtce z mikrofonem. Na tej ręce jest odwrócony Krzyż. To nie przypadek, że jest odwrócony, gdy w ręku trzyma mikrofon. Często stosuje satanistyczny symbol rogatej dłoni i upodabnia się do kobiety. To nienormalne. Conchita Wurst pewnie jest zachwycony. Taki ten dzisiejszy świat, że jednym podoba się Angelina Jolie, a drugim Conchita. Czym wy się zachwycacie ? To wstyd !" - napisał na Facebooku, a jego post szybko rozszedł się wiralowo po sieci.

Reklama

Wpis polubili m.in. jego partyjni koledzy i koleżanki: posłanka Jolanta Szczypińska czy europarlamentarzysta Stanisław Ożóg.

W rozmowie z Wideoportalem Michał Szpak stwierdził, że nie przejmuje się krytycznymi wypowiedziami i zamierza skupić się na muzyce i planowanej trasie koncertowej.

Zdradził jednak, że po tym wpisie z przeprosinami zadzwonił do niego wojewoda podkarpacki (Szpak urodził się w Jaśle).

W Sztokholmie Michał Szpak w głosowaniu jurorów był przedostatni (7 pkt.), natomiast w głosowaniu telewidzów zdobył 222 punkty (trzeci wynik spośród wszystkich uczestników). Ostatecznie dało mu to 8. miejsce - to trzeci najlepszy wynik w historii polskich występów na Eurowizji. Od wokalisty lepsi byli tylko Edyta Górniak w 1994 roku (2. miejsce) oraz zespół Ich Troje w 2003 roku (7. miejsce).

Sprawdź tekst i tłumaczenie "Color of Your Life" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy