Eurowizja 2016
Reklama

Eurowizja 2016: Reakcje fanów po awansie Michała Szpaka do finału

Drugi koncert półfinałowy Eurowizji 2016 okazał się szczęśliwy dla Michała Szpaka, który awansował do finału konkursu. Po jego zwycięstwie w sieci zaroiło się od komentarzy. Wśród nich przeważają te pozytywne, w których fani (nie tylko z Polski) dodają otuchy i wspierają naszego reprezentanta.

Michał Szpak z piosenką "Color of Your Life" reprezentuje Polskę podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie.

Wokalista wystąpił przed eurowizyjną publicznością w trakcie drugiego półfinałowego koncertu, który odbył się w czwartek (12 maja) w Globen Arena w Sztokholmie.

Po zsumowaniu głosów publiczności oraz tych przyznanych przez jurorów podczas próby generalnej, która miała miejsce dzień wcześniej, okazało się, że wśród artystów, którzy zakwalifikowali się do finału Eurowizji 2016, znalazł się również Michał Szpak. Główny koncert imprezy odbędzie się w sobotę (14 maja).

Reklama

Zobacz występ Michała Szpaka podczas półfinału Eurowizji 2016:

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Color Of Your Life" w serwisie Teksciory.pl!

Występ oraz awans Szpaka do finału wywołał gorące dyskusje i lawinę komentarzy (wszystkie poniższe komentarze zachowują oryginalną pisownię).

Wśród nich przeważają pozytywne opinie, w których fani wokalisty wspierają go i zagrzewają do boju przed sobotnią prezentacją.

"Trzymam kciuki! Jak dla mnie już zwyciężyłeś! Piękny głos i talent!" - napisała jedna z użytkowniczek Facebooka pod postem na profilu serwisu Muzyka Interia.

Użytkownicy zwracają także uwagę, że Szpakowi nie będzie łatwo wygrać w finale, gdyż propozycje jego konkurentów są równie interesujące.  

Sporo przychylnych wpisów pojawiło się również pod materiałem wideo z zapisem półfinałowego występu Szpaka, który umieszczono na oficjalnym kanale Eurowizji w serwisie Youtube.

Jeden z użytkowników odniósł się w swoim komentarzu do Mai Sablewskiej, która skrytykowała stylizację Michała podczas castingu do pierwszej edycji programu "X Factor", w którym była jurorką.

"Sablewska powinna go teraz o wybaczenie błagać za te głupie komentarze w x factorze" - czytamy pod filmikiem.

Komplementów naszemu reprezentantowi nie szczędzili użytkownicy z innych krajów oraz nasi rodacy mieszkający poza Polską.

"Michał życzę wygranej.Kibicuje Ci ze Stanow. Pokaz pani Górniak kto jest królem" - napisał ktoś.

"Taaak! Głosowałem na niego. Całusy z Izraela" - czytamy dalej. 

Nie wszystkim jednak występ Michała przypadł do gustu. Niektórzy krytykowali sceniczne ruchy naszego reprezentanta i jego stylizację.

"Groteskowe machanie łapkami podczas CAŁEGO wykonania i te opuszczone brwi na znak wielkiego cierpienia. NIE DO ZNIESIENIA!" - oburzyła się jedna z użytkowniczek Facebooka.

Do głosowania na Michała Szpaka zachęcają polscy artyści tacy jak Doda czy Michał Wiśniewski. Wsparcie naszemu wysłannikowi przekazał na Twitterze również irlandzki wokalista Hozier. Nazwał on Polaka swoim "ładniejszym kuzynem".

Rozwiąż quiz i sprawdź, ile wiesz o Michale Szpaku:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | Eurowizja 2016 | Konkurs Piosenki Eurowizji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy