Eurowizja 2016
Reklama

Eurowizja 2016: Michał Szpak w finale konkursu!

W czwartek (12 maja) odbył się drugi półfinał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji z udziałem Michała Szpaka. Poznaliśmy kolejnych 10 artystów, którzy awansowali do sobotniego (14 maja) finału imprezy. W gronie szczęśliwców znalazł się reprezentant Polski.

Przypomnijmy, że uczestników Eurowizji oceniają zarówno jurorzy jak i telewidzowie (głosy "przekładane" na punkty liczone są w stosunku 50:50). Występy dla jury podczas kostiumowej próby generalnej odbyły się dzień przed "właściwymi" koncertami w Globen Arena w Sztokholmie.

Podczas drugiego koncertu półfinałowego zobaczyliśmy występy naszego reprezentanta oraz artystów z 17 innych państw.

Oba półfinały prowadzili Mans Zelmerlow, ubiegłoroczny zwycięzca, oraz Petra Mede, prowadząca m.in. eurowizyjne koncerty w 2013. 

Reklama

Koncert półfinałowy w Globen Arena w Sztokholmie otworzył swoim tanecznym utworem łotewski wokalista Justs.

Michał Szpak, który zaprezentował się jako drugi w kolejności, o awans do finału walczył piosenką "Color of Your Life". Na scenie towarzyszył mu kwartet smyczkowy, a w trakcie refrenu na monitorach z tyłu wyświetlały się słowa jego piosenki.

Zobacz występ Michała Szpaka w półfinale Eurowizji 2016:

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Color Of Your Life" w serwisie Teksciory.pl!

Po występie naszego reprezentanta na scenie pojawiła się Kanadyjka Rykka reprezentująca na Eurowizji Szwajcarię. Kobieta wzbudziła zainteresowanie efektem dymu wydobywającego się z jej zwiewnej, długiej sukni.

Reprezentant Białorusi, Iwan, podczas swojego występu wykorzystał hologram swojej nagiej sylwetki oraz wilków. Prowadząca półfinałowy koncert żartowała po jego prezentacji, że mężczyzna chciał bez ubrań pojawić się na żywo na scenie, ale nie zgodzili się na to organizatorzy imprezy. 

Na bardziej rozbudowaną choreografię pozwoliła sobie reprezentantka Serbii, Sanja Vucić ZAA, której na scenie towarzyszyli tancerze.

Irlandię w tym roku reprezentuje Nicky Byrne, czyli były wokalistka popularnej grupy Westlife, a obecnie prezenter telewizyjny. Mężczyzna zanim rozpoczął karierę muzyczną, sukcesy zdobywał na boisku piłkarskim w reprezentacji Irlandii.

Sprawdź tekst utworu "Sunlight" w serwisie Teksciory.pl!

Głosem Macedonii jest w tym roku bardzo popularna w swoim kraju Kaliopi, która na Eurowizji występuje już trzeci raz. 

Australia, która w ubiegłym roku po raz pierwszy (i od razu w finale) brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, w tym roku również otrzymała taką możliwość. Reprezentująca ją Dami Im wyróżniła się na tle innych uczestników imponujących rozmiarów, błyszczącą suknią.

Sprawdź tekst utworu "Sound of Silence" w serwisie Teksciory.pl!

Reprezentantką Ukrainy w tym roku została Dżamala z utworem "1944", opisującym losy Tatarów krymskich podczas II wojny światowej. Rosyjscy deputowani chcieli zablokować występ wokalistki. Pochodząca z Kirgistanu artystka jest uznawana za jedna z faworytek całej Eurowizji.

Sprawdź tekst utworu "1944" w serwisie Teksciory.pl!

Zespół Nika Koczarow & Young Georgian Lolitaz reprezentujący Gruzję swoim występem dostarczył rockowej energii na scenę Eurowizji.

Drugi półfinałowy koncert zamknął występ 19-letniej reprezentantki Belgii, Laury Tesoro, która na scenie wykonała utwór skomponowany przez jej rodaczkę, popularną w Polsce wokalistkę Selah Sue. Dziewczyna swój pokaz wzbogaciła o energetyczny taniec.

Sprawdź tekst utworu "What's the Pressure" w serwisie Teksciory.pl!

Po zsumowaniu głosów publiczności oraz tych przyznanych przez jurorów podczas próby generalnej, która miała miejsce dzień wcześniej, ogłoszono, którzy artyści awansowali do finału Eurowizji 2016.

Oto wykonawcy, którzy awansowali do finału Eurowizji 2016:

Łotwa: Justs, "Heartbeat"
Gruzja: Nika Koczarow & Young Georgian Lolitaz, "Midnight Gold"
Bułgaria: Poli Genowa, "If Love Was a Crime"
Australia: Dami Im, "Sound of Silence"
Ukraina: Dżamała, "1944"
Serbia: Sanja Vučić ZAA, "Goodbye (Shelter)"
Polska: Michał Szpak, "Color of Your Life"
Izrael: Howi, "Star Made of Stars"
Litwa: Donny Montell, "I’ve Been Waiting for This Night"
Belgia: Laura Tesoro, "What’s the Pressure"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | Eurowizja 2016
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy