Reklama

Wojewódzki mniej krwiożerczy?

Co się stało z tym aroganckim, bezczelnym krytykiem muzycznym? - zastanawiają się ci, którzy porównują Kubę Wojewódzkiego a.d. 2008 z Kubą Wojewódzkim znanym z czasów "Idola".

"Obrzygałeś mnie swoją interpretacją" - potrafił powiedzieć do uczestnika "Idola" jeszcze w 2002 roku.

Reklama

Krytyka w jego wykonaniu bywała również zabawna.

"Wiesz, co by było, gdyby te ściany miały uszy? Popełniłyby samobójstwo" - żartował z niedoszłego wokalisty.

"Dla mnie jesteś trochę jak Rudolf Valentino, nie wiem, czy pamiętasz takiego bohatera kina. Znakomity kierunek dla ciebie: on był bohaterem kina niemego" - śmiał się innym razem.

Przed rozpoczęciem zdjęć do programu "Mam talent" zastanawiano się, jak Małgorzata Foremniak odnajdzie się u boku niepokornych i krytycznych Wojewódzkiego i Chylińskiej. Tymczasem coraz częściej zdarza się, że to właśnie znana z "Na dobre i na złe" aktorka najbardziej sceptycznie odnosi się do scenicznych popisów uczestników.

Wojewódzki i Chylińska z racji zawodu i korzeni najbardziej kompetentni czują się, oceniając te "muzykujące" talenty. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom okazują się być dla nich wyjątkowo wyrozumiali.

"Ile ja bym dała, żeby moi starzy byli tak wyluzowani jak wy" - powiedziała Agnieszka Chylińska po występie pani Ireny i pana Józefa, bardziej pociesznych niż utalentowanych.

"Żaden z perkusistów, z którymi grałam, nie miał tak dobrze nastrojonych bębnów jak ty" - zwróciła się z kolei do Bladego Krisa, beatboxera.

Wojewódzki nie ściga się z koleżankami z jury na laurki, ale różnica w jego podejściu jest widoczna gołym okiem.

"Jestem na tak. Było świetnie" - słyszymy coraz częściej z jego ust, zamiast misternie kleconych grepsów.

Można powiedzieć, że Wojewódzki przeszedł klasyczną heglowską ewolucję: mieliśmy tezę (nieco przestraszony dziennikarz muzyczny w zbyt dużych okularach), antytezę (bezwględny juror z "Idola"), a teraz mamy do czynienia z syntezą - pogodny, zadowolony z życia i wciąż odrobinę niekonwencjonalny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama