Reklama

Reklama

Świetny wynik Audiofeels!

Znany z "Mam talent" zespół Audiofeels znalazł się na 2. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w Polsce. To znakomity wynik, zwłaszcza jeżeli mówimy o debiutantach.

Na szczycie polskiej listy ponownie figuruje zespół Kult z albumem "Hurra!" uważanym za najlepszą płytę tej grupy od wielu lat. Album znalazł się na 1. miejscu zestawienia już po raz drugi z rzędu.

Longplay "Hurra!" promowana jest singlem "Marysia" - najbardziej żywiołowym utworem na tym wydawnictwie. Produkcją zajął się Kazik Staszewski, Wojciech Jabłoński i Kajetan Aroń. Kompozytorami większości piosenek są Staszewski i Janusz Grudziński.

Reklama

"Nowa płyta Kultu to gorzka opowieść o rozczarowaniach. Tych globalnych i tych osobistych. A przy tym to bardzo dobra płyta" - napisaliśmy w naszej recenzji.

2. miejsce to album "Uncovered" Audiofeels, który awansował z miejsca 10. "Uncovered" to debiutancka płyta laureatów 3. miejsca w pierwszej edycji polskiego "Mam talent". Zespół tworzy ośmiu mężczyzn, tworzących w gatunku vocal play. Na płycie znalazło się 12 światowych przebojów zagranych tylko na głosy. Wśród utworów są tu m.in. "Sound Of Silence" Simon & Garfunkel, "Otherside" Red Hot Chili Peppers, "Shape Of My Heart" Stinga, "Nothing Else Matters" Metalliki czy "Tragedy" Bee Gees.

Zobacz teledysk Audiofeels do "Nothing Else Matters"!

Jeśli chodzi o debiutujących artystów ostatni raz tak dobry wynik odnotowano w maju 2009 roku, kiedy to Mika Urbaniak znalazła się z "Closer" na 2. miejscu.

Na 3. pozycji aktualnego notowania mamy Kayah z albumem "Skała", pierwszym od sześciu lat studyjnym wydawnictwem piosenkarki.

Najwyżej notowaną nowością jest składanka Marcina Kydryńskiego - "Siesta 5 - muzyka świata", która figuruje na 6. miejscu.

Ogromny skok zanotował Piotr Rubik z płytą "Santo Subito - cantobiografia Jana Pawła II". Album awansował z miejsca 43. na 8. Zobacz teledysk do piosenki "Nie wstydź się mówić, że kochasz"

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy