Reklama

Skandal z biletami na Opole!

Nawet kilkakrotnie więcej trzeba zapłacić u "koników" za bilety na koncerty 45. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

500 biletów na koncert Superjedynek, jakie trafiły do sprzedaży w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu kupiło kilka osób, które chcą je odsprzedać po znacznie wyższej cenie.

Reklama

Sprzedaż biletów w kasach MOK rozpoczęła się w czwartek o 9 rano, kolejka chętnych ustawiła się już w środę wieczorem. Około godz. 22 na listę kolejkową wpisało się ponad 60 osób, rano było ich już ponad 300. Biletów na cieszący się największym zainteresowaniem sobotni koncert Superjedynek i Kabareton wystarczyło tylko dla kilku pierwszych osób, które wykupiły całą pulę miejsc. Miejscówki na sobotni koncert można było też kupić w internecie, gdzie ich sprzedaż rozpoczęła się o północy, i zakończyła kilkadziesiąt minut później.

"To skandal, co to ma wspólnego z kulturą?" - mówili zdenerwowani kolejkowicze, którzy nie dostali biletów.

Według relacji zainteresowanych, którzy pod amfiteatrem spędzili całą noc, całą pulę - 500 sztuk - wykupiły 4 osoby, które jako pierwsze ustawiły się w kolejce.

"Potwierdzam, że w kasie nie ma już biletów na Superjedynki. Według informacji z kas, rzeczywiście były osoby, które kupiły po ponad 100 wejściówek" - powiedział dyrektor MOK - dystrybutora biletów - Rafał Poliwoda.

Dodał, że MOK otrzymał do sprzedaży tylko tysiąc biletów na Superjedynki (500 w kasach, 500 w internecie), pozostałą pulę - dla akredytowanych dziennikarzy i gości - zarezerwował sobie organizator festiwalu - Telewizja Polska.

"Można by dyskutować, czy nie powinniśmy wprowadzić reglamentacji. Są tu argumenty za i przeciw, ale mogłoby to spowodować jeszcze większą kolejkę i zamieszanie. Dodatkowo, według pierwotnych ustaleń biletów do sprzedaży w kasie miało być ponad dwukrotnie więcej, ale w środę wieczorem telewizja zarezerwowała następne 800 sztuk. W ubiegłych latach przeznaczona do kas ilość - ok. 1300 biletów - nie powodowała konieczności reglamentacji" - argumentował.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piosenki | koncerty | Opole | telewizja | superjedynki | bilety | koncert | skandal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje