Reklama

Reni Jusis bojkotuje Olimpiadę

Popularna piosenkarka zrezygnowała z udziału w Sztafecie Olimpijskiej. O swojej decyzji poinformowała w liście, który opublikowany został na jej blogu.

"Z przykrością informuję, że zdecydowałam się zrezygnować z udziału w Sztafecie Olimpijskiej. Przyjmując zaproszenie pół roku temu nie przypuszczałam, że impreza ta będzie odbywać się w tak dramatycznych okolicznościach" - czytamy.

Reklama

"Uważam, że wszystkie opinie i głosy, które docierały do mnie ostatnio są dowodem na to, że dzięki kontrowersjom związanym z tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi powstała na całym świecie bezprecedensowa dyskusja na temat łamania praw człowieka" - pisze artystka.

Piosenkarka tłumaczy, że na udział w sztafecie zgodziła się wierząc, że "Igrzyska Olimpijskie w Pekinie będą doskonałą okazją by zwrócić oczy całego świata na Chiny, gdzie prawa człowieka łamane są codziennie od wielu lat".

"Nie chcę jednak brać udziału w święcie ognia olimpijskiego i sportu, które staje się nieuchronnie przedsięwzięciem politycznym, podczas którego pokojowe manifestacje anty-chińskie i pro-tybetańskie przeradzają się w brutalne starcia z policją, a sportowcy są poddawani próbom manipulacji ze strony polityków i władz sportowych".

"Czuję się zbulwersowana widokiem Tybetańczyków przyduszonych brutalnie do asfaltu przez policjantów w... Londynie".

"Mam nadzieję, że sportowcy swoją postawą w Pekinie wskrzeszą ideę Igrzysk Olimpijskich, a świat po Olimpiadzie nadal będzie tak mocno angażował się w sytuację polityczną w Chinach" - kończy Reni Jusis.

Obok wokalistki w sztafecie miał biec aktor Paweł Małaszyński. Polskich uczestników sztafety po Chinach wytypowała firma Samsung: byli to wspomniani Paweł Małaszyński i Reni Jusis. Propozycję uczestnictwa dostali jeszcze w zeszłym roku. Samsung sponsorował też konkurs, w wyniku którego wyłoniono dwóch dalszych uczestników sztafety.

Co sądzisz o decyzji piosenkarki? Czy rezygnacja z udziału w Sztafecie Olimpijskiej jest słuszna czy błędna? Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

Zobacz teledyski Reni Jusis na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/GW

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: olimpiady | piosenkarka | olimpiadę | Reni Jusis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje