Reklama

Na co stać Feel?

"A gdy jest już ciemno"oraz "Pokaż na co Cię stać" to przeboje, dzięki którym zespół Feel stał się rozpoznawalny. Śląska grupa odnosi kolejne sukcesy.

Zespół powstał w 2005 roku, założony przez lidera, śpiewającego gitarzystę Piotra Kupichę. Zaczął swoją karierę już w roku 2000, nagrywając dwie płyty z grupą Sami i grając ponad 500 koncertów. Jednak prawdziwy sukces przyniósł mu dopiero Feel.

Reklama

Sam tłumaczy, że gdyby nie bagaż doświadczeń trudno byłoby utrzymać się na scenie i osiągnąć cokolwiek.

- Postawiłem na relacje i na zespół. Kiedy 2 lata temu założyłem zespół Feel starałem się przekazać im pewne myśli, pewne wartości i pewną drogę, jaką powinien podążać zespół żeby osiągnąć sukces. Trafiłem na fajnych ludzi i trzeba przyznać, że naprawdę świetnie się dopasowaliśmy - mówi nam Piotrek.

Feel otrzymał Bursztynowego Słowika w Sopocie. Na tym festiwalu zdobył również nagrodę publiczności. Po za tym już w dniu premiery (26 października) ich debiutancka płyta "Feel" uzyskała status złotej. Od tego czasu album wciąż utrzymuje się w czołówce listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Zespół nie ma zamiaru jednak spocząć na laurach, ale nadal ciężko pracować, dając koncerty oraz tworząc kolejny materiał. W Sylwestra Feel będzie jedną z gwiazd imprezy organizowanej na placu Defilad w Warszawie.

Zapytany o przepis na sukces lider, odpowiada:

- Jeżeli masz za sobą bagaż doświadczeń i wiesz jak smakuje porażka, wiesz że na początku jesteś na szczycie, a potem spadasz w dół. Trzeba być tego świadomym. Wtedy należy pracować jeszcze bardziej na to, aby dobić do pewnej średniej, jeżeli się do niej dobije i wyrówna pewien poziom, nastąpi takie bezpieczne żeglowanie. Sukcesem nie jest to, że płyta zmierza do platynowej, ale to by zespól spokojnie żeglował po wodzie polskiej sceny muzycznej - podsumowuje Piotr Kupicha.

Przeczytaj cały wywiad z liderem grupy Feel.

Zobacz teledyski zespołu na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Feel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje