Reklama

Janet Jackson ukradła piosenkę?

Michael Ortega, jeden z bardziej znanych amerykańskich kompozytorów twierdzi, że utwór "All For You" Janet Jackson, jest napisany w oparciu o skradzioną mu piosenkę. Sprawa prawdopodobnie jednak nigdy nie trafi do sądu.

Swego czasu Ortega próbował sprzedać piosenkę kompozytorom Terry'emu Lewisowi i Jimmy'emu Jamowi. Ci jednak odrzucili jego propozycję.

Reklama

"Napisałem ten utwór w 1986 roku dla swojej dziewczyny, a później mojej żony. Podobała im się i chcieli ją odkupić, więc nie nagrałem jej do końca tylko wysłałem w takiej postaci, w jakiej była zarejestrowana. Jednak nigdy się już nie odezwali".

Ortega sprawdził i wie, że taśma dotarła do Jama i Lewisa. Prawdopodobnie nie wszczynałby całego zamieszania, gdyby nie fakt, iż utwór był nominowany go nagrody Grammy, a jako autorzy wymienieni zostali właśnie pomocnicy Janet.

Obecnie w całą sprawę zostało zaangażowanych kilku muzykologów, którzy przenanalizują oba utwory. Ortega przyznaje jednak, że jak na razie żaden z prawników nie zgodził się reprezentować go w sądzie, wszyscy boją się atakować "Imperium Jacksonów". Do batalii w sądzie może nie dojść również dlatego, że Ortegi po prostu nie stać na wytoczenie procesu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: utwór | ortega | Michael Jackson | Janet Jackson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje