Reklama

Halina Mlynkova po polsku i po czesku

Rok 2015 dla Haliny Mlynkovej będzie czasem dużych zmian zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wokalistka chce zaistnieć na czeskim rynku muzycznym - planuje kilka koncertów w Czechach, pracuje też nad płytą w języku czeskim. Równolegle przygotowuje kolejny polski album. Mlynkova zamierza także zmienić stan cywilny i po raz drugi wyjść za mąż.

Halina Mlynkova staje się coraz bardziej popularna w Czechach. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pochodząca z Zaolzia wokalistka dała kilka dobrze przyjętych koncertów w tym kraju, a także na Słowacji. Ostatnio występowała w praskim Teatrze Karlin, gdzie zaśpiewała po czesku w tercecie na koncercie świątecznym. Jedną z artystek, z którymi Mlynkova dzieliła wówczas scenę, była finalistka czeskiego "X Factora" i zdobywczyni nagrody Złotego Słowika dla nowej twarzy w show-biznesie.

Reklama

W 2015 roku Halina Mlynkova planuje zagrać kolejne koncerty w Czechach, aby zaistnieć na tamtejszym rynku muzycznym. Na razie bowiem, jak przyznaje, jest tam osobą anonimową.

"W Polsce już jestem prawie 20 lat, a 10 ostatnich lat byłam tutaj bardzo intensywnie również ze względu na mojego syna, moją rodzinę i troszeczkę się oddaliłam od tego, co tam się dzieje muzycznie. Nie ukrywam, że kiedy idę tam na jakąś galę, to pojawiające się tam twarze są dla mnie kompletnie nieznane, okazuje się jednak, że to są bardzo znani wokaliści, bardzo znane kapele. Poznawanie tego wszystkiego to dla mnie ciekawe wyzwanie, ale krok po kroczku robię to, co lubię, i to, co chcę robić" - mówi Halina Mlynkova w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Koncertując w Czechach, Mlynkova zawsze śpiewa po czesku, którym biegle się posługuje. W 2015 roku zamierza zrobić kolejny krok na drodze podboju czeskiego rynku muzycznego, pracuje bowiem nad płytą w całości nagraną w języku czeskim. Nie ukrywa też, że nie będzie to jedyna duża zmiana w nadchodzącym roku.

"Szykuje się duża zmiana w życiu prywatnym. W życiu zawodowym również, ponieważ przygotowujemy i czeską płytę, i kolejną polską płytę, będzie to zatem bardzo intensywny rok. Tym bardziej, że zaplanowaliśmy już wiele koncertów na ten rok. Mam jednak nadzieję, że uda się zrealizować moje prywatne plany. W końcu nigdy nie mówię, że życie zawodowe ma pierwszeństwo, bo absolutnie tak nie jest. Zawsze na pierwszym miejscu jest dla mnie życie prywatne, po prostu będziemy musieli to wszystko tylko jakoś połączyć" - mówi Halina Mlynkova.

Wokalistka szykuje się do ślubu ze starszym o 17 lat producentem muzycznym i kompozytorem Leszkiem Wronką, z którym współpracowała przy płycie "Etnoteka". Sakramentalne "tak" para powie sobie już w lutym. Halina Mlynkova mimo to nie zamierza przeprowadzić się do Pragi.

Wokalistka w maju 2012 r. rozwiodła się z aktorem Łukaszem Nowickim. Później spotykała się z operatorem Bartkiem Prokopowiczem, ale ten związek przetrwał raptem kilka miesięcy.

Zobacz teledyski Haliny Mlynkovej na stronach Interii!

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Halina Mlynkova | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje