Reklama

Golec uOrkiestra: To, co jest nam bliskie

W środę, 13 marca, premierę będzie miał trzeci album w dorobku grupy Golec uOrkiestra. Podobnie jak na poprzednich płytach, Łukasz i Paweł Golcowie z zespołem śpiewają o tym, co dotyka każdego z nas. Na płycie "Golec uOrkiestra 3 - kiloherce prosto w serce" znalazł się też pierwszy w historii grupy cover.

Liczba 13 ma w przypadku grupy Golec uOrkiestra spore znaczenie. Na najnowszej płycie, podobnie jak na poprzednich, znalazło się 13 piosenek, a w zespole gra już 13 muzyków. Niedawno nowym członkiem uOrkiestry został Grzegorz Kapołka, znany bluesowy muzyk.

Reklama

Fanów zespołu czeka na płycie wiele niespodzianek, a jedną z nich jest nowa wersja przeboju "Gdzie się podziały tamte prywatki", z repertuaru Wojciecha Gąssowskiego, ale ze zmienionym tekstem.

- Śpiewamy o sprawach bliskich każdemu z nas. Na przykład o miłości do muzyki i o podatkach. W końcu każdy z nas je płaci. Piosenka Gdzie się podziały nasze podatki jest jedynym w naszej karierze coverem. To znaczy wykorzystaliśmy w niej melodię z piosenki "Gdzie się podziały tamte prywatki". Zrobiliśmy ją po swojemu i przypomina teraz trochę francuskiego walczyka. Znalazła się na tym albumie także piosenka dedykowana Adamowi Małyszowi, czyli Zwycięstwo. W tym utworze towarzyszą nam dwa regionalne zespoły dziecięce GrojcowianieMagórzanie. To nasz wyraz sympatii dla niego - powiedział Łukasz Golec w rozmowie z INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Golec uOrkiestra | Łukasz | golec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje