Reklama

Formacja Nieżywych Schabuff: Podróż sentymentalna (nowa płyta "Eklektosfera")

Już nie "Elektrosfera", ale "Eklektosfera" będzie nazywał się nowy album Formacji Nieżywych Schabuff. "Będą to w większości te same piosenki, ale opowiedziane na nowo" - zapowiada PAP Life Olek Klepacz, lider zespołu.

Przypomnijmy: nowy album "Elektrosfera" zespół miał wydać jeszcze w tym roku. Można już było słuchać singli promujących wydawnictwo, jak "Między słowami" z gościnnym udziałem Anny Dereszowskiej. Inspiracją do powstania piosenki był film "Między słowami" Sofii Coppoli z udziałem Billa Murraya i Scarlett Johansson.

Reklama

Jednak Formacja Nieżywych Schabuff zdecydowała się na zmianę studia, zmianę aranżacji większości materiału i zmianę nazwy albumu. Powód? Poprzednia nazwa została nadana płycie ze względów biznesowych i promocyjnych - tłumaczy Klepacz. "'Eklektosfera' to podróż sentymentalna po moich fascynacjach muzycznych" - wyjaśnia muzyk. Przyznaje się też do powinowactwa z Frankiem Zappą w pracy nad albumem.

Kiedy "Eklektosfera" zobaczy światło dziennie? Na razie nie wiadomo, ale zespół chce unikać presji i pospiechu. "Płyta będzie skończona, gdy będziemy mogli powiedzieć 'OK, to jest'" - mówi PAP Life Klepacz.

Sprawdź tekst piosenki "Między słowami" w serwisie Tekściory.pl!

Zobacz teledyski Formacji Nieżywych Schabuff na stronach Interii!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Formacja Nieżywych Schabuff | Olek Klepacz | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje