Reklama

Edyta Górniak: Kilka fajnych piosenek

- Na razie mam kilka fajnych piosenek - tak Edyta Górniak odpowiedziała w Radiu RMF FM na pytanie o nową płytę.

Przypomnijmy, że studyjną dyskografię Górniak zamyka płyta "E-K-G" z października 2007 roku. Od tego czasu usłyszeliśmy przebój "To nie tak jak myślisz" promujący film "To nie tak jak myślisz, kotku" Sławomira Kryńskiego, a podczas sylwestrowego koncertu we Wrocławiu odbyła się premiera nowej piosenki "Teraz tu".

Reklama

Posłuchaj radiowej wersji "Teraz tu":

Według wciąż niepotwierdzonych informacji nowy album Edyty ma się pojawić jeszcze w tym roku. Sama wokalistka na razie nie mówi nic na temat daty premiery.

"Na razie mam kilka fajnych piosenek. Staram się tak dobierać utwory, żeby budować z nich różne nastroje w czasie koncertów. Zależy mi na tym, żeby na tej płycie pójść w co najmniej trzy różne strony" - opowiada wokalistka w rozmowie z Radiem RMF FM.

"Czekam jeszcze na kilka produkcji, które będą gotowe w przeciągu trzech miesięcy. Wtedy ostatecznie zdecyduję, który repertuar nagram na czysto. Na razie nagrałam parę wersji demo, żeby usłyszeć pełen potencjał tych piosenek" - dodaje wokalistka.

Poza przygotowaniem płyty Edyta Górniak bierze udział także w innych projektach - jednym z nich jest promocja muzyki Fryderyka Chopina na świecie. Wokalistka zaśpiewała "Etiudę Listopadową" do tekstu Jacka Cygana, który dla Górniak napisał słowa m.in. "Jestem kobietą", "Dotyk", "To nie ja!" czy "Dumkę na dwa serca" (duet z Mietkiem Szcześniakiem).

Przy okazji Górniak zdementowała pogłoski, że będzie śpiewała hymn Polski na otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie.

"Proszę się nie obawiać. Natomiast dostałam zaproszenie na otwarcie stadionu, które odbędzie się w sierpniu lub we wrześniu i jeżeli wystąpię, to w zupełnie innym repertuarze" - dodała Edyta.

Czytaj także:

Edyta Górniak: Teraz tu

Edyta Górniak zwolniła menedżerkę

Zobacz teledyski Edyty Górniak na stronach INTERIA.PL.

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | piosenki | Edyta Gorniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje