Reklama

Artur Andrus znów wraca na szczyt

Już po raz szósty album "Myśliwiecka" Artura Andrusa znalazł się na szczycie listy najpopularniejszych płyt w Polsce.

"Myśliwiecka" to wydawnictwo, na którym znalazły się piosenki Artura Andrusa zaśpiewane przez samego autora. Głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno dobrze znane, takie jak "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" czy "Cieszyńska", ale i kompozycje, które, jak informuje wydawca, "znane dopiero będą" np. punkowo-skinowa "Glanki i pacyfki".

Pierwszym singlem z płyty był utwór "Piłem w Spale, spałem w Pile". Kolejny numer - "Królowa nadbałtyckich raf" - doczekał się teledysku.

Reklama

"Od lat marzy mi się, żeby do moich piosenek ludzie tańczyli. Żeby ich porwać, żeby po latach, z moją piosenką kojarzyły im się chwile upojne i szalone. Wiem, że najłatwiej ruszyć ludzi do tańca jakimś wakacyjnym przebojem. Piszę. Może jeszcze to nie jest na miarę 'Szłaś przez skwer, z tyłu pies >Głos Wybrzeża< w pysku niósł...', pewnie nigdy nie doścignę 'Córki rybaka' czy 'Chałupy Welcome to', ale próbuję. Oto kolejne podejście" - mówi Artur Andrus.

"W jednej chwili wróciłem wspomnieniem do dyskotek organizowanych pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w kawiarni Gwarek w Solinie. Nie chodziłem, byłem za mały, ale z zazdrością, przez kraty na tarasie kawiarni patrzyłem na bawiących się turystów i tubylców. I tak oto dziś, razem z moimi kolegami muzykami, którzy na potrzeby tego wakacyjnego (miejmy nadzieję) przeboju zawiązali się w grupę muzyczną Demony Sanatorium, z przyjemnością prezentujemy Państwu piosenkę 'Królowa nadbałtyckich raf'" - tak Andrus zapowiada teledysk.

Zobacz klip "Królowa nadbałtyckich raf":


Sprawdź tekst piosenki "Królowa nadbałtyckich raf" w serwisie Teksciory.pl!

Płyta "Myśliwiecka" zamieniła się miejscami z Francuzką Zaz, która w poprzednim notowaniu była na szczycie ze swoim debiutem "Zaz" (teraz spada na 2.). Podium uzupełnia składanka "RMF FM Muzyka najlepsza pod słońcem 2012" (awans z 6.).

Kolejna kompilacja firmowana przez tę radiostację - "RMF On - Hot New vol. 2" - debiutuje na 9. miejscu.

Do pierwszej dziesiątki powróciła weteranka zestawienia (79 tygodni na liście!) - Adele z "21" (awans z 13. na 8.).

W notowaniu pojawiły się jeszcze trzy mocno zróżnicowane stylistycznie nowości - brazylijski przystojniak Gusttavo Lima (ten od przeboju "Tche tcherere") z "E Voce" (16.), wracający po latach z nowym materiałem polski Flapjack ("Keep Your Heads Down" (25.) i składanka "The Very Best Of Kilar - To co najpiękniejsze" zawierająca utwory słynnego kompozytora Wojciecha Kilara (46.).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: OLIS | Artur Andrus | ZAZ (wokalistka)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy