Warto żyć - Krzysztof Krawczyk

Warto żyć
wykonawca
Krzysztof Krawczyk
wytwórnia
BAUER
premiera
gatunek
Pop
3,7
Oceń
Głosy
91

O płycie

Album, który piosenkarz tworzył przez wiele lat, równolegle z pracą przy innych wydawnictwach. Utwory na "Warto żyć" napisali m.in. ceniony saksofonista jazzowy Grzech Piotrowski, Paweł "Bzim" Zarecki (współpracownik Anny Marii Jopek i Doroty Miśkiewicz), Marcin Wawruk (aranżer i producent, pracował wcześniej z m.in. Krawczykiem, Marylą Rodowicz, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem i Norbim) i sam Krzysztof Krawczyk. Płytę promował tytułowy singel.
- Postanowiliśmy nie używać tych wszystkich "plastikowych" rzeczy. Grają żywe instrumenty, na każdym z nich gra człowiek, nie komputer, śpiewa chór, który jest świetnie aranżowany... Płytę nagraliśmy w Olsztynie. Namówił mnie na nią Norbi i jego menadżer. Bardzo długo ją składaliśmy - opowiadał Krzysztof Krawczyk portalowi INTERIA.PL. Artysta za jeden z większych atutów albumu uważa występujący na nim chór.
- Zachwycam się chórami. Dzisiaj się tego zbyt często nie nagrywa. Choćby ze względów ekonomicznych. Nagrywa się dwie, trzy osoby, a potem robi się z nich ze 30. U mnie jest nie tylko chór, u mnie na smyczkach gra 14 osób! - chwalił się piosenkarz.