Through The Looking Glass - Toto

Through The Looking Glass
wykonawca
Toto
wytwórnia
Pomaton EMI
premiera
gatunek
Rock
liczba utworów
11
3,9
Oceń
Głosy
45

O płycie

Ta popularna głównie w latach 80. amerykańska grupa, sprzedała ponad 25 milionów płyt i sześciokrotnie odbierała nagrody Grammy. Nagrała aż 15 płyt, a wszyscy jej członkowie nagrywali również z innymi artystami oraz zajmowali się własnymi projektami. W 1997 roku muzycy zespołu ponownie zeszli się ze swoim pierwszym wokalistą, Bobbym Kimballem i od tego czasu skład Toto pozostał bez zmian. W 2002 roku zespół obchodził 25-lecie ukazania się pierwszego albumu i z tej okazji przygotował tę właśnie płytę. Ponieważ muzycy, zajęci własnymi projektami, nie mieli czasu na stworzenie nowego materiału, postanowili zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robili - sięgnęli po piosenki stworzone przez ich ulubionych autorów i przyjaciół. Proces doboru materiału był dosyć żmudny, ze względu na szerokie zainteresowania muzyczne członków Toto. Po wielu godzinach bolesnych rozważań, muzykom udało się wreszcie wybrać 11 utworów, które odpowiadały wszystkim.

Większość z nich pochodzi z lat siedemdziesiątych, a wśród nich są m.in. kompozycje "Bodhisattva (z repertuaru grupy Steely Dan), "While My Guitar Gently Weeps" (The Beatles), "Living For The City" (Steviego Wondera), "Maiden Voyage/Butterfly" (Herbie Hancock), "Burn Down The Mission" (Eltona Johna), "Sunshine Of Your Love " (zespołu Cream), "Watching The Detectives" (Elvis Costello), "House Of The Rising Sun" (wylasowany przez grupę Animals) i "It Takes A Lot To Laugh, It Takes A Train To Cry" (Boba Dylana). Materiał powstał w studiu Coy Sound, należącym do perkusisty Simon Phillipsa, a całość zmiksował Steve Macmillan. W kilku nagraniach gościnnie wzięli udział starzy przyjaciele grupy - Lenny Castro, James Ingram i Steve Porcaro. Na pierwszym singlu ukazał się utwór "Could You Be Loved", z repertuaru Boba Marleya.

"Through The Looking Glass to wspomnienie o artystach, którzy w jakiś sposób na nas wpłynęli oraz złożenie hołdu ich muzyce. Zrobiliśmy to dla zabawy" - powiedział o płycie gitarzysta Steve Lukather.

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Could You Be Loved
   3:47
  2. 2.
   Bodhisattva
   4:51
  3. 3.
   While My Guitar Gently Weeps
   5:15
  4. 4.
   I Can't Get Next to You
   4:04
  5. 5.
   Living for the City
   5:49
  6. 6.
   Maiden Voyage / Butterfly
   7:33
  7. 7.
   Burn Down the Mission
   6:28
  8. 8.
   Sunshine of Your Love
   5:13
  9. 9.
   House of the Rising Sun
   4:40
  10. 10.
   Watching the Detectives
   4:04
  11. 11.
   It Takes a Lot To Laugh, It Takes a Train To Cry
   3:54