M!issundaztood - Pink

M!issundaztood
wykonawca
Pink
wytwórnia
BMG
premiera
gatunek
Pop
4,6
Oceń
Głosy
77

O płycie

Alicia Moore zyskała przydomek “Pink” jeszcze w dzieciństwie, a to ze względu na swoją karnację, jednak ostatecznie przekonała ją do tej ksywki postać Mr. Pinka z filmu Quentina Tarantino "Wściekłe psy". Jako nastolatka śpiewała chórki w rapowym zespole Scratch N' Smoove, a w piątkowe wieczory przesiadywała w klubach, głównie w "Philly's Club Fever". Tam właśnie odnalazł ją łowca talentów i zwerbował do soulowego zespołu, którym zainteresowała się wytwórnia LaFace. Pink miała wtedy 16 lat. A stąd już tylko jeden krok do solowej kariery i debiutanckiego albumu "Can't Take Me Home", który odniósł za Oeanem spory sukces i dwukrotnie pokrył się platyną.
Przy okazji tego drugiego solowego krążka, Pink postanowiła zaszokować i zadziwić wszystkich, zwłaszcza krytyków oraz rzesze oddanych fanów - tych, którzy do tej pory podziwiali nie tylko jej odwagę, ale spodziewali się po niej takiego samego popu i R&B, jak na jej debiutanckim krążku z 2000 roku.
Do powstania płyty "M!issundaztood" przyczyniło się kilku znanych producentów i autorów piosenek, m.in. Scott Storch (The Roots, Dr. Dre), Dallas Austin (TLC, Madonna) i Damon Elliott (Bone Thugs N Harmony). Płytę promował singel z utworem "Get The Party Started", którym wokalistka podbiła listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i w Europie.