Darkness And Hope - Moonspell

Darkness And Hope
wykonawca
Moonspell
wytwórnia
Metal Mind Productions
premiera
gatunek
Metal
liczba utworów
11
4,7
Oceń
Głosy
183

O płycie

Po rewolucyjnej i rewelacyjnej płycie "The Butterfly Effect", która niestety spotkała się z bardzo chłodnym przyjęciem ze strony fanów, Portugalczycy z Moonspell chyba zbyt usilnie starali się powrócić do stylu, który zjednał im najwięcej fanów. "Darkness And Hope" to skóra zdjęta z "Irreligious", tyle, że nowemu materiałowi brak świeżości i mocy tamtej płyty.
"Darkness And Hope" przelewa się leniwie z utworu na utwór, kusząc chwytliwymi refrenami i intrygującą, gotycką atmosferą, odpychając wtórnością pomysłów i zbyt - jak na Moonspell – łagodnym brzmieniem. Zespół skorzystał tym razem z usług studia Finnvox w Helsinkach i umiejętności Hiili Hiilesmaa, współtwórcy sukcesu formacji Him. I to niestety słychać... Największym atutem Moonspell pozostają niezmiennie charakterystyczny, niski śpiew Fernanda i dobre, zapadające w pamięć teksty.
Ciekawostki "Darkness And Hope" to pojawienie się w utworze "Than The Serpents In My Arms" niejakiego Adolfo Luxúria Canibala (wokalisty portugalskiej formacji Mao Morta) oraz zamykająca płytę kompozycja "Os Senhores da Guerra" z repertuaru formacji MadreDeus.
Cała oprawa graficzna nowej płyty Moonspell wyszła spod ręki Wojtka Blasiaka, naszego rodaka. Miły akcent.

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Darkness and Hope
   4:46
  2. 2.
   Firewalking
   3:05
  3. 3.
   Nocturna
   3:52
  4. 4.
   Heartshaped Abyss
   4:08
  5. 5.
   Devilred
   3:25
  6. 6.
   Ghostsong
   4:21
  7. 7.
   Rapaces
   5:31
  8. 8.
   Made of Storm
   4:09
  9. 9.
   How We Became Fire
   5:47
  10. 10.
   Than the Serpents in My Arms
   5:53
  11. 11.
   Os senhores da guerra
   6:32
Najlepsze tematy